Od dłuższego czasu bije rekordy popularności na czołowym miejscu listy przebojów, sławę przyniosło mu członkostwo w jednym z topowych boys bandów ostatniej dekady. O kim mowa? Zayn Malik, aktualnie artysta solowy, który sławę dobył już na całym świecie. Na początku swojej drogi dwukrotnie próbował swoich sił w brytyjskim programie X Factor, pierwszy raz w wersji solowej, następnie powrócił jako członek zespołu One Direction Zayn Malik, jednak po wielkim sukcesie grupy postanowił odejść i skupić się na karierze solowej, która przynosi mu sławę po dziś dzień.

  • Kim jest Zayn Malik 
  • Zayn Malik – debiutancki album i kariera solowa
  • Brytyjski wokalista – ogromna popularność szybująca w górę

Kim jest Zayn Malik

Malik Zayn to 28 letni piosenkarz brytyjskiego pochodzenia. Jego ojciec jest brytyjskim Pakistańczykiem i wraz z matką kultywują islam. Sam Zayn Malik parę lat temu odszedł z tradycji islamskiej na rzecz podążania własną drogą. Prywatnie związany jest z Gigi Hadid amerykańską modelką pochodzenia palestyńsko-holenderskiego, która podczas Fshion Awords odbywającego się w 2016 roku została ogłoszona modelką roku. W kwietniu ubiegłego roku media doniosły, że Gigi i Zayn Malik spodziewają się dziecka. Od września 2020 są szczęśliwymi rodzicami i dzielą swoje życie prywatne z ciągle rosnącą popularnością.

Zayn Malik – debiutancki album i kariera solowa

Bez wątpienia popularność rozpoczęła się, gdy One Direction i Zayn Malik zaczęli wspólną karierę muzyczną. To wtedy tłumy fanek wieszały ich plakaty nad łóżkiem, a płyty osiągały rekordowe sprzedaże. Popularność zespołu była tak duża, że z powodzeniem współpracowali z największymi nazwiskami branży muzycznej jak Ed Sheeran, Kelly Clarson, czy Steve Mac. Jednak to Zayn Malik jako pierwszy zdecydował się opuścić zespół i rozpocząć indywidualną karierę. Swój pierwszy debiutancki album zatytułowany Mind of Mine wydał na początku 2016 roku, który w Polsce dobył status platynowej płyty.

Odejście z zespołu i rozpoczęcie indywidualnej, artystycznej drogi spowodowało, że Zain Javadd Malik rozpoczął równoległe tworzenie projektów muzycznych między innymi Muzyczną ścieżkę dźwiękową do filmu Pogromcy duchów 3 oraz duety, dzięki któremu przy współpracy elektronicznej muzyki tanecznej powstał utwór Cruel.

Ciągle rozwijająca się kariera muzyczna i pozycja Malika w branży spowodowała, że w 2017 roku wspólnie z australijską wokalistką, szerszej publiczności znanej jako Sia, nagrali wspólną piosenkę Dusk Till Dawn, do której teledysk zrealizował Marc Webb.

 

Brytyjski wokalista – ogromna popularność szybująca w gorę

Dbanie o dobry wizerunek oraz podsycanie fanów do jeszcze większej ciekawości spowodowało, że w 2018 roku Zayn Javadd Malik zdecydował się na usunięcie wszystkich zdjęć z popularnego serwisu społecznościowego Instagrama. Brak jakikolwiek fotografii oraz zmiana zdjęcia figurującego dotychczas, jako profilowe wprowadziło niemałe zamieszanie wśród opinii publicznej. Niektórzy spekulowali, że może być to powiązane z zerwanie z amerykańską modelką i chwilowym załamanie, jakie z tego tytułu przechodził piosenkarz.

Burzliwe historie miłosne nie zakłóciły w żaden sposób twórczości artysty i już w maju 2019 roku, można było odsłuchac wydany singiel Entertainer oraz oglądać popularną baśń Alladyn przełożoną na ekran filmowy w formie fabularyzowanej z nagranym soundtrackiem przez Malika wraz z Zhavią Ward. Warto wspomnieć, że to właśnie piosenka nagrana przez Zayna Malika A Whole New World, była, tą która promowała najnowszą produkcję na całym świecie.