Karykaturzysta na wesele

Karykaturzysta na wesele, to coraz częściej zamawiana atrakcja weselna, dostępna dla organizatorów wesel w całej Polsce. Ilu jest artystów trudniących się takim zawodem? Czy można ich spotkać w każdym województwie? Czy warto oszczędzać na takiej usłudze?

Oryginalna atrakcja na wesele

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak dużą atrakcją weselną jest rysowanie na żywo karykatur gości wesela. Część organizatorów wesel nie jest jednak zadowolonych z zamówionej i zapłaconej usługi. Wszystko zależy od tego, na jakiego artystę trafisz i czy koniecznie chciałeś oszczędzić niedużą kwotę pieniędzy.

Okazuje się, że na tej usłudze nie można oszczędzić. Zaproszony na wesele karykaturzysta umie rysować lub nie, co każdy oceni niemal natychmiast. Jeśli koniecznie chcesz oszczędzać – to na wielu innych rzeczach i usługach związanych z weselem (i nie zawsze inni to poznają), ale na pewno nie na usłudze karykaturzysty.

Nie oszczędzaj na karykaturzyście

Pierwszą rzeczą, o której wielu organizatorów wesel może pomyśleć słysząc cenę usługi karykaturzysty, jest próba oszczędzenia na dojeździe i noclegu. Ponieważ ten temat pojawia się w chwili otrzymania oferty – znaczy artysta mieszka daleko. W takim razie trzeba załatwić kogoś mieszkającego bliżej. Skoro udało się oszczędzić na DJ-u który będzie puszczał muzykę na weselu, na fotografie (obaj mieszkają w mieście, gdzie organizujesz wesele) – czemu nie miałoby się to samo udać z karykaturzystą?

Ponieważ o tym pomyślałeś – znaczy masz mgliste pojęcie o zawodzie karykaturzysty (a dokładniej: karykaturzysty eventowego). Oczywiście, szukaj. Trać czas, jeśli masz go sporo, ale efekt prawie zawsze będzie ten sam. W twoim mieście ani w twoim województwie nie znajdziesz kogoś, kto profesjonalnie, lub choćby półprofesjonalnie, świadczy takie usługi.

Możesz w to nie wierzyć, możesz szukać jakiegokolwiek plastyka, kogoś kto mówi, że umie rysować karykatury. A to oznacza, że coraz bardziej oddalasz się od pomysłu, który początkowo był bardzo dobry: zapewnienie gościom wesela jak najlepszej rozrywki. Narysowanych w bardzo szybkim czasie karykatur, które wyglądają dosyć efektownie, są dowcipne i osobom narysowanym sprawiają radość. I zapamiętają, gdzie powstał sympatyczny obrazek z ich podobiznami.

Profesjonalny karykaturzysta eventowy na weselu

O tym, jakie cechy i umiejętności ma (powinien mieć) dobry karykaturzysta eventowy oraz co oznacza określenie „karykaturzysta eventowy”, bez trudu znajdziesz informacje w sieci. Zatem w maksymalnym skrócie: niezawodny dojazd w określonym czasie, w określone miejsce w Polsce oraz szybkie wykonanie dowcipnych portretów (żeby nikt nie zanudził się podczas pozowania).

 

Artystów, którzy w całej Polsce, regularnie i od lat trudnią się taka usługą jest kilku, plus kilku kolejnych – rysujących dorywczo, w jakimś regionie kraju. Ponieważ ci najlepsi mają rezerwacje na rok – dwa przed datą wesela, o pomyśle zaproszenia wysokiej klasy karykaturzysty na wesele, należy pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Choć są też terminy wolne niemal do ostatniej chwili, więc warto pytać.

Najlepszy karykaturzysta na wesele

Jak wybrać najlepszego karykaturzystę na wesele? Jest w sieci szereg poradników na ten temat  więc nie będziemy tu powtarzać informacji. Jedno jest pewne: jeśli trafiłeś do świetnego fachowca który ma jeszcze wolny termin, chcesz mieć na swoim weselu usługę wykonaną przez nieprzypadkowego artystę, nie próbuj oszczędzać za wszelka cenę. Tego samego dnia w Polsce odbywa się sporo imprez firmowych i prywatnych. Możliwe, że nie tylko ty wpadłeś na pomysł zaproszenia dobrej klasy karykaturzysty. Nie pozwól, aby na ostatniej prostej ktoś cię wyprzedził. Niejednego chętnego, który uważał, że ma jeszcze dużo czasu, zmartwiła informacja, że profesjonalny karykaturzysta, który kilka dni wcześniej przedstawił swoją ofertę, teraz termin ma już zajęty.

Karykaturzysta na wesele – tekst przygotował (c): Szczepan Sadurski. Szef Karykatury.com, w Nowym Jorku przez prasę okrzyknięty „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Jego rysunki znasz z ogólnopolskiej prasy, telewizji, reklam, internetu, a nawet z podręczników szkolnych. W ostatnich latach specjalizuje się w karykaturze eventowej, ma na koncie kilkadziesiąt tysięcy karykatur, wykonanych na ponad 500 imprezach, nie tylko w Polsce.