Kursy księgowe

Rozliczanie przedsiębiorców, tworzenie sprawozdań finansowych – to tylko niektóre z zadań, jakie czekają na księgowych. Zawód ten może być atrakcyjny dla osób, które cenią sobie stabilną i analityczną pracę. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy w tej branży mogą być kursy księgowe. Sprawdź, gdzie ich szukać.

Bez względu na to, czy przygotowujesz się do nowej kariery zawodowej, czy może potrzebujesz kompetencji do roli samodzielnego księgowego swojej firmy, kursy księgowości pomogą zapoznać się z podstawami prawa podatkowego oraz najważniejszymi pojęciami z zakresu rachunkowości. Naucz się jak skutecznie obliczać podatek dochodowy i znacznie więcej.

Kurs księgowości – dla kogo?

Na kursy księgowości zazwyczaj zapisują się osoby, które mają określone potrzeby związane ze swoją karierą. Na kursach obejmujących podstawowe zasady prowadzenia księgowości, uczestnikami są przeważnie osoby, mające na celu poszerzenie swoich kwalifikacji zawodowych. Po raz pierwszy stykają się z pojęciem ksiąg rachunkowych czy prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Uczestnikami kursu podstawowego są też osoby na jednoosobowej działalności gospodarczej, które nie chcą korzystać z usług biura rachunkowego, tylko decydują się na rolę samodzielnego księgowego. Poznają na zajęciach zasady sporządzania raportów i prowadzenia ksiąg. W program kursu wpisane są wstępne informacje o najważniejszych działach finansowo-księgowych.

Kursy księgowe to również sprawdzony sposób na poszerzenie swoich kompetencji w tej branży. To doskonałe rozwiązanie dla osób takich jak pracownicy biur rachunkowych, którym marzy się stanowisko samodzielnego księgowego, ale potrzebne są im wiedza oraz odpowiednie materiały szkoleniowe. Bardziej doświadczony uczestnik kursu księgowości, który posiada kilkuletnią praktykę zawodową w różnych działach księgowości może zaktualizować swoją wiedzę oraz poznać najnowsze rozwiązanie, które następnie może wdrożyć w swoim biurze rachunkowym.

Co nowego w zawodzie księgowego?

Zarówno w przypadku samodzielnych księgowych, jak i osób, które pracują na stanowisku księgowego w biurach, należy być na bieżąco z nowelizacjami wynikającymi z prawa pracy oraz pozostałych aktów prawnych, obowiązujących w Polsce. Dlatego też księgowi są w pewnym stopniu zobligowani do aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności. Po ukończeniu kursu każdy może być pewny, że posiada najnowszą wiedzę, która przydaje się nie tylko przyprowadzeniu pełnej księgowości, ale też przy uproszczonych księgach rachunkowych.