śpiworki do łóżeczka

Jesień często (szczególnie przez młode i niedoświadczone mamy) pomijana jest jako pora spacerowa. Jednak panująca za oknem aura nie jest przeciwwskazaniem do zażywania świeżego powietrza zarówno przez mamę, jak i niemowlę. By przygotować najmłodszego członka rodziny do spotkania z atmosferą panującą na zewnątrz, można skorzystać z tzw. werandowania. Ubieranie pociechy i wystawianie jej na działanie promieni słonecznych przy otwartym oknie, idealnie sprawdzi się jako namiastka podwórkowych przygód.

POWRÓT DO KORZENI
Stara zasada ubierania niemowląt mówi o tym, by dziecko zawsze miało jedną warstwę więcej niż opiekun. Oznacza to, że jeżeli sami posiadamy koszulkę, sweter i kurtkę – to dziecko ubrać należy w pajacyk, sweterek, a także kurtkę i okryć je dodatkowo śpiworkiem. Stosując się do tej zasady zyskamy pewność, że nasza pociecha będzie ubrana odpowiednio do panujących na dworze warunków atmosferycznych.

BY SPACER STAŁ SIĘ PRZYJEMNOŚCIĄ
Jednym ze szczególnie przydatnych w czasie spaceru akcesoriów mogą okazać się zwyczajne śpiworki do łóżeczka lub te przystosowane do wózków typu wanienka (inaczej gondola). Dzięki możliwości odsunięcia podszewki czy dodania dodatkowego wypełnienia śpiworek stanie się idealnym okryciem zapewniającym maluszkowi komfort termiczny bez względu na panujące warunki pogodowe. Nie mniej ważna jest peleryna przeciwdeszczowa. Zamoczenie delikatnego materiału wózka może stać się powodem nie tylko długotrwałego przeziębienia malucha, ale również ze względu na przewlekłe schnięcie wyeliminuje go ze zdrowotnych spacerów. Koszt takiej peleryny mieści się w granicy kilku złotych, a ze względu na swoją wytrzymałość wystarczy na bardzo długi okres czasu.

Na spacerze idealnie skrojona torba zawieszana na rączce wózka. Pomieści nie tylko niezbędne akcesoria dziecięce, ale również kubek z gorącą herbatą czy kakao dla mamy. Dostępne na rynku torby do wózka zaprojektowane są w taki sposób, aby były nie tylko funkcjonalne, ale również modne.

Wybierając się na jesienny spacer z niemowlakiem warto więc zadbać nie tylko o jego komfort i bezpieczeństwo, ale również o wygodę opiekuna, któremu przecież również należy się chwila przyjemności na świeżym powietrzu.