apteki internetowe

Wielu mężczyzn obecnie skarży się na problemy z potencją. Przypadłość, która kiedyś uważana za taką, która występuję wyłącznie u starszych mężczyzn, obecnie często dotyka nawet osób, które są w sile wieku i tak naprawdę dopiero zaczynają swoje życie seksualne. Nie zawsze w takich przypadkach wystarcza tylko zadanie o swój ogólny stan zdrowia, lepsze zaplanowanie swojej diety, tak, żeby można było z jej pomocą dostarczać do organizmu więcej niezbędnych substancji odżywczych czy zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Czasami niezbędne jest sięgnięcie po dostępne w aptekach suplementy diety i tabletki na potencję.

Dlaczego może dochodzić do powstawania kłopotów z potencją?

Przyczyn powstawania problemów z potencją, czyli m.in. zaburzeń erekcji czy obniżenia libido może być wiele. Zazwyczaj też nieco inne przyczyny obniżenia potencji są u mężczyzn starszych, czyli np. między 50 a 60 rokiem życia, a nieco inne u osób młodych, które tak naprawdę dopiero niedawno rozpoczęły swoje życie seksualne. U osób starszych zaburzenia erekcji i obniżenie libido najczęściej jest związane ogólnym stanem zdrowia, np. przerostem gruczołu krokowego, chorobą wieńcową lub nadciśnieniem tętniczym. Częstymi przyczynami są także nadużywanie alkoholu i nałogowe palenie papierosów, słaba aktywność fizyczna oraz źle zbilansowana dieta.

U młodszych mężczyzn problemy z potencją także mogą być związane z paleniem papierosów, nadużywaniem alkoholu, ze słabą aktywnością fizyczną oraz ze stosowaniem nieprawidłowo zbilansowanej diety, w tym przypadku jednak częściej do tego typu problemów dochodzi na skutek przyjmowania sterydów anabolicznych, które mogą doprowadzić do obniżenia poziomu testosteronu oraz do powstania problemów z układem krążenia.

Jakie są rodzaje dostępnych w aptekach leków i suplementów diety na potencję?

Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele rodzajów środków, których zadaniem jest wspomaganie potencji u mężczyzn. Wśród nich są zarówno leki, których działanie ma na celu szybkie doprowadzenie do zwiększenia u pacjenta libido i do wzwodu, jak i suplementy diety, które przyjmuje się przede wszystkim po to, żeby dostarczyć organizmowi substancji odżywczych, których brak najczęściej powoduje kłopoty z potencją.

Kto powinien korzystać z tabletek wspomagających potencję?

Tabletki wspomagające potencję mogą być wykorzystywane przez pacjentów w każdym wieku. Nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. Trzeba jednak wiedzieć, ze ich stosowanie nie zawsze jednak może dawać oczekiwany skutek.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Aptekawsieci.pl, w której także można kupić wiele rodzajów leków i suplementów diety stosowanych w celu wspomagania potencji: Tak zwane tabletki na potencję w pozytywny sposób oddziałują na układ krążenia oraz podwyższają drożność naczyń, co w rezultacie wspomaga możliwości organizmu i doprowadza do poprawy jakości i długości wzwodu. Trzeba jednak wiedzieć, że przyjęcie suplementu diety lub innego rodzaju preparatu na potencję, nie sprawi jednocześnie zwiększenia popędu płciowego i ochoty na seks. Te pozostaną na takim samym poziomie, dlatego w niektórych przypadkach, zamiast sięgać po środki farmakologiczne, pacjenci powinni szukać pomocy u specjalistów, czyli u seksuologów lub psychologów.

Jakie substancje czynne powinny się znajdować w tabletkach na potencję?

W dostępnych bez recepty suplementach diety i tabletkach na potencję dla mężczyzn najczęściej znajdują się różnego rodzaju witaminy i innego typu składniki odżywcze, które w naturalny sposób mają za zadanie wspomaganie potencji. Duża ilość tego typu środków farmakologicznych jest stworzona na bazie ziół. Bez recepty można też jednak kupić tabletki na potencję, w których składzie znajduje się sildenafil, czyli substancja aktywna, która jest podstawowym składnikiem także w lekach wspomagających potencję, które są dostępne jedynie na receptę. W lekach bez recepty co prawda jej stężenie jest nieco niższe, ale także w niektórych przypadkach może mieć pozytywny wpływ na poprawienie libido i pozbycie się problemów związanych z zaburzeniami wzwodu.