opakowania foliowe

Opakowania foliowe to uniwersalny element życia codziennego. Ze względu na swoje właściwości, znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach. Dodatkowo możemy znaleźć opakowania różnego rodzaju, wykonane z odmiennych materiałów. Jakie są najpopularniejsze materiały wykorzystywane podczas produkcji opakowań foliowych?

Polietylen – czym jest?

Niezwykle popularnym materiałem, spotykanym na co dzień w różnego rodzaju opakowaniach foliowych, jest polietylen. Jest to tworzywo sztuczne, które wytwarzane jest za pomocą polimeryzacji etenu. Opakowania wykonane z polietylenu są wytrzymałe i odporne na rozerwania. Dodatkowo zapewniają kompleksową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ich dużym atutem jest również wodoodporność i wysoka tolerancja wilgoci. Są to opakowania cenione przez wielu, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Folia polietylenowa to doskonałe rozwiązanie, sprawdzające się w wielu sytuacjach. Oprócz niej z polietylenu produkuje się woreczki foliowe oraz opakowania na odpady. Polietylen występuje w dużej, małej lub średniej gęstości w zależności od rodzaju opakowania. Producent opakowań foliowych FOL-PLAST oferuje szeroki wybór produktów i opakowań wykonanych z wysokiej jakości polietylenu. 

Opakowania HDPE

To wszelkiego rodzaju opakowania wykonane z polietylenu o dużej gęstości. Worki, reklamówki, folie i siatki HDPE charakteryzują się elastycznością i sporą przezroczystością. Stanowią odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Do najpopularniejszych opakowań HDPE możemy zaliczyć siatki zakupowe w sklepach. 

Opakowania LDPE 

Opakowania LDPE są wykonane z polietylenu o małej gęstości. Ze względu na właściwości, są one najgrubsze i najbardziej wytrzymałe ze wszystkich rodzajów opakowań polietylenowych. Polietylen małej gęstości wykorzystywany jest do produkcji opakowań wysokogabarytowych oraz worków na śmieci dużej pojemności. 

Opakowania MDPE

Są to opakowania, do produkcji których, wykorzystano polietylen średniej gęstości. Swoją wytrzymałością znajdują się pomiędzy opakowaniami HDPE i LDPE. Ze względu na swoją charakterystykę, te opakowania zazwyczaj są półprzezroczyste. Są to wszelkiego rodzaju worki, torebki, artykuły paletowe wykonane z folii, czy chociażby kaptury paletowe. 

Opakowania polietylenowe cechują się uniwersalnością i wysokim poziomem ochrony produktów. Ze względu na gęstość, możemy rozróżnić trzy kluczowe rodzaje opakowań. Każde z nich znajduje zastosowanie w innych dziedzinach i produktach.