Czy istnieje jakaś recepta na efektywne rozmawianie z kobietami? Zapewne tego typu pytanie zadaje sobie każdy mężczyzna, który poszukuje swojej partnerki.

Na rozmowę z kobietą składa się kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim słowa. Dobór odpowiednich słów do konkretnej sytuacji i okoliczności będzie na wagę złota. Za pomocą odpowiednich słów możemy przekazać informację o naszych oczekiwaniach, lub nawet skierować przebieg sytuacji na zupełnie inny tor. Niektórzy zapewne powiedzą, że słowa nie mają największego znaczenia i inne aspekty są ważniejsze. Słowa jednak mają znaczenie, a bardzo dobrym tego przykładem jest fakt, że używamy ładnych słów typu ,,kotku” czy ,,kochanie” by wywołać pozytywne uczucie u drugiej osoby.

Komunikacja to jednak nie tylko słowa. To również komunikacja niewerbalna, która jest niesamowicie nie tylko w relacjach damsko – męskich, ale w jakichkolwiek relacjach – chociażby w pracy. Co więc składa się na komunikację niewerbalną i jak nią manipulować?

Komunikacja niewerbalna to między innymi ton głosu. To samo słowo wypowiedziane przy użyciu różnego tonu będzie miało zupełnie inne znaczenie, a już na pewno wywoła inne uczucia ze strony odbiorcy.

Kontakt wzrokowy jest niesamowicie ważny. Rozmawiając z kobietą należy utrzymać kontakt wzrokowy, dzięki czemu pokażemy swoje tak istotne zaangażowanie. Brak kontaktu wzrokowego podczas rozmowy może sprawić, że kobieta poczuje się odrzucona i niezauważona.

Czy są jakieś sprawdzone teksty na podryw, które zadziałają na każdą kobietę? Każda kobieta jest inna, ma inną osobowość i inne oczekiwania – tak więc nie ma uniwersalnych tekstów, które będą kluczem do sukcesu. Starajmy się przede wszystkim obserwować i wyciągać wnioski.

Jedno jest pewne – kobiecie należy pokazać zainteresowanie i wykazać zaangażowanie.