hotelu Sleep

Biznesmeni zazwyczaj mają większe wymagania dotyczące noclegów niż osoby prywatne. Podróż jest elementem ich pracy, dlatego podczas wypoczynku często muszą przygotować się do biznesowego spotkania. Wszystko to sprawia, że potrzebują wysokiej jakości usług. Duże znaczenie odgrywa sama klasa hotelu. Miejsce poniżej trzech gwiazdek może nie posiadać udogodnień, które spełnią wysokie wymagania.

Dogodny dojazd i miejsce parkingowe

Nocleg powinien być przede wszystkim położony w dogodnej lokalizacji, jednak jej określenie nie jest jednoznaczne. Jedni preferują hotele usytuowane w samym centrum, inni natomiast wolą mieszkać w spokojnej i cichej okolicy. Niektórzy dobierają hotele w stosunku do lokalizacji umówionych spotkań Niezależnie od osobistych preferencji, dojazd do miejsca zamieszkania powinien być wygodny i bezproblemowy. Pracownik hotelu Sleep we Wrocławiu dodaje: „Niezbędne są także miejsca parkingowe. Klient biznesowy, który będzie zmuszony do poszukiwania wolnej przestrzeni w zatłoczonych uliczkach nieznanego mu miasta, już na wejściu może wystawić negatywną opinię”.

Pokój przystosowany do odpoczynku i pracy

Na ogólne zadowolenie gości duży wpływ ma wyposażenie pokoju. Powinien on być przystosowany zarówno do odpoczynku, jak i do pracy. Oprócz wygodnego łóżka musi znajdować się także biurko, meble na różnego rodzaju dokumenty oraz szybkie łącze internetowe. Jeśli ściany będą dodatkowo dźwiękoszczelne, żaden hałas nie zaburzy pracy. Dobry hotel powinien posiadać także restaurację, dzięki której goście nie będą zmuszeni szukać lokali gastronomicznych w okolicy. Niektórzy przy organizowaniu noclegu dla biznesmenów sugerują się także możliwością wynajęcia sali konferencyjnej. Umożliwia to odpoczynek i organizację spotkań biznesowych w jednym miejscu.

Pomocny personel oraz dodatkowe usługi

Hotel powinien wyróżniać się także personelem, który jest niejako wizytówką miejsca. Obsługa musi być miła i pomocna, natomiast recepcja powinna służyć pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. Dobry hotel może oferować nie tylko miejsca do spania, ale także szereg innych dodatkowych usług. Przechowywanie bagażu, zamówienie transferu lotniskowego czy drukowanie niezbędnych dokumentów nie powinno sprawiać problemów. Coraz częściej w ofertach hotelowych znajdują się siłownie, sale fitness czy sauny. Dzięki temu delegacja w obcym mieście może być nie tylko pracą ale również formą odpoczynku, która będzie przez gości dobrze wspominana.