Jeśli pomyślimy o fototapetach to pierwsze co nasuwa nam się na myśl to moda lat 80’ i 90’. Tak to prawda, to właśnie wtedy fototapeta była niesamowicie modna i była wielkim hitem w polskich domach. Potem na jakiś czas fototapeta zniknęła, a to dlatego, że tak jak wszystko co związane z modą – odchodzi, zmienia się, no a później wraca.

Obecnie mamy okres, w którym fototapeta przeżywa swoje drugie, odnowione, a może nawet lepsze życie. Coraz częściej się o niej mówi i coraz częściej się ją widzi w biurach, salonach i domach. Różnorodne wzory zdobią ściany nadając im niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju wyglądu i charakteru. Co więc sprawia, że fototapeta znowu stała się hitem modnych ścian?

Przede wszystkim jej możliwości. Fototapeta nie zna granic kolorystyki, wzorów, czy konkretnej formy ścian. Aktualną modą jest projektowanie fototapety z fotografii, gdzie to klient sam wybiera i tworzy projekt – właśnie ze zdjęcia. Jedynym tutaj warunkiem jest wybór odpowiedniego do tych celów zdjęcia. Mianowicie fotografia musi być bardzo dobra jakościowo z wysoką rozdzielczością. Oczywiście można stworzyć fototapetę z każdego zdjęcia, ale musimy się liczyć z faktem, że kiepskie jakościowo zdjęcie nie da nam fototapety wysokiej jakości. Czy więc malowane ściany czy zwykła tapeta dają nam tak rozbudowane możliwości, jakie daje nam fototapeta? Oczywiście, że nie.

Kolejnym powodem, dla którego tak często wybiera się fototapetę jako wystrój i aranżację ścian jest łatwość w jej utrzymaniu. Idealna jest do kuchni, łazienki, salonu i każdego innego pomieszczenia. Bardzo łatwo się ją zmywa i czyści, nie chłonie zapachów ani tłuszczu – są to kwestie naprawdę bardzo istotne dla tych, którzy nie chcą odświeżać ścian częściej, niż jest to konieczne.

W dzisiejszych czasach również koszt i cena odgrywa bardzo dużą rolę. Koszt fototapety nie jest więc zbyt wygórowany i tak naprawdę każdy może pozwolić sobie na to, by ową fototapetę zakupić.

Bardzo często problemem przy aranżacji wnętrza i ścian jest nietypowe ułożenie ścian czy sam ich kształt. Fototapeta jednak nie zna tych problemów. Można ją położyć wszędzie i jak tylko sobie to wymarzymy – fototapeta więc nie zna czegoś takiego jak limit.

Chyba nikt nie lubi wstawać codziennie o wczesnej porze z myślą, że na dworze jest śnieg, zimno i bardzo mrocznie. No ale czy nie milej wstawałoby się, gdybyśmy codziennie o poranku budzili się pośród plaży, piasku, palm i gorącego słońca? Każdy uwielbia marzyć. Fototapeta więc w pewnym sensie spełnia marzenia. Piękne krajobrazy, żywe kolory, nielimitowana ilość pomysłów i wzorów – to właśnie fototapeta.

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że fototapeta króluje w kwestii możliwości i zapewne dzięki temu jest tak bardzo uwielbiana i coraz to częściej wybierana. Zadaniem ściany nie jest tylko zbudowanie konstrukcji. Zdaniem fototapety to również wystrój, niesamowite widoki i tak barwna kolorystyka, jaką ciężko sobie wyobrazić. Z pewnością można więc stwierdzić, że fototapeta przezywa w tym momencie swoje drugie, dużo lepsze od tego poprzedniego życie.

Artykuł przygotowany przez firmę Topago – fototapety na wymiar na każdą kiezeń.