Emocje towarzyszą nam na każdym kroku. Okazujemy je nie tylko słowami, ale także wyrazem twarzy, spojrzeniem i ruchami ciała. Dzięki uzewnętrznianiu odczuć przekazujemy innym swoje reakcje na daną sytuację. Nic nie wyraża emocji bez słów lepiej, niż taniec. Nieważne, czy jest to taniec towarzyski, w parze, czy wykonywany w pojedynkę podczas imprezy – to zawsze najlepszy sposób na zakomunikowanie drugiej osobie zainteresowania nią. Taniec to także doskonałe oczyszczenie duszy ze złych emocji.

Wyraź siebie w tańcu

Taniec towarzyszy ludzkości niemal od zarania dziejów. Już starożytne plemiona wyrażały swoje emocje za pomocą dynamicznych ruchów, kierując w ten sposób swój komunikat wobec bóstw czy siebie nawzajem. Dziś oczywiście forma ta zmieniła się diametralnie, jednak poprzez taniec najlepiej wyrazić swoje emocje. Rodzajów tańca jest całe mnóstwo – w każdej kulturze funkcjonują charakterystyczne dla niej układy. Oprócz tego wyróżniamy tańce towarzyskie oraz nowoczesne. Tańcząc w parze z drugą osobą nawiązujemy nie tylko bliski kontakt wzrokowy, ale także cielesny. Wspólne pląsy na parkiecie to doskonała okazja do zbliżenia się do siebie: łapiąc się za ręce, dotykając ramion, patrząc sobie w oczy, a także czując oddech i bicie serca drugiej osoby. Ruchami ciała wyrażamy także swoje zainteresowanie partnerem, a namiętność dosłownie wiruje w powietrzu. Umiejętność zgrabnego poruszania ciałem podczas tańca jest także niezastąpiona na każdej uroczystości. Taniec przynosi także korzyści dla zdrowia: zarówno fizycznego, jak i psychiki. Każdy z nas powinien więc przynajmniej raz w życiu przejść kurs tańca. Gdańsk i Dance Avenue to dwa miejsca, które zapewnią Ci nie tylko doskonałe przygotowanie do pląsów na parkiecie, ale także zadbają o Twoje dobre samopoczucie.

Dlaczego warto tańczyć?

Taniec w niemal każdej postaci wyzwala w nas najbardziej skryte instynkty. Umiejętność rytmicznego i zgrabnego balansowania ciałem znacząco wzmacnia poczucie pewności siebie, a także pomaga utrzymać doskonałą sprawność fizyczną. Taniec angażuje bowiem całe ciało, dzięki czemu wzmacniamy mięśnie i pomagamy w utrzymaniu prawidłowej postawy. Taniec jest także najlepszym środkiem antydepresyjnym: podczas ruchu uwalniane są endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Tak więc po ciężkim dniu lepiej udać się na parkiet, niż zażywać tabletki uspokajające i zamykać w pokoju. Jeśli chcesz więc zrobić coś pożytecznego dla ciała i duszy, wybierz się na kurs tańca. Gdańsk i Dance Avenue to miejsce, w którym spotkasz wyłącznie profesjonalistów. Dzięki nim masz szansę na dołączenie do grona wybitnych tancerzy!