E-liquid

Liquidy do e-papierosów zachwycają różnorodnością smaków, konsystencją i zapachem, ponadto podczas użytkowania nie wytwarzają substancji smolistych. Sam sprzęt stanowi często także element kolekcjonerski. Branża zajmująca się e-papierosami oferuje liquidy o zerowej zawartości nikotyny. Warto wiedzieć, w jaki sposób powstaje taki liquid i jakie są korzyści z jego stosowania. Jak więc stworzyć beznikotynowy e-liquid?

Znaczna większość liquidów składa się z aromatów, glikolu propylenowego i glicerynów, czyli substancji pochodzenia roślinnego. Mikstura ta jest podgrzewana wewnątrz e-papierosa za pomocą grzałki, dzięki czemu po zassaniu produkuje aromatyczną chmurę. Liquid beznikotynowy ma nieco inny smak, lecz zawiera dodatkowy składnik podnoszący walory smakowe, a zawartość nikotyny można regulować mocą płynu. Pozwala to redukować ilość nikotyny dostarczanej do organizmu. Na pytanie, czym jest moc liquidu odpowiada ekspert z ivape.pl: ,,Moc e-liquidu oznacza, jakie stężenie nikotyny lub CBD znajduje się w płynie, a wartość ta wyrażana jest miligramach na mililitry płynu (mg/ml). Osoby niepalące powinny wybrać e-liquidy bez nikotyny lub o bardzo niskim jej stężeniu. Jeśli jednak wapowanie ma być alternatywą dla papierosów lub mają pomóc w zwalczeniu nałogu, trzeba wybrać odpowiednią wartość”. Warto nadmienić, że nikotyna jest jedną z mniej szkodliwych substancji wdychanych wraz z dymem papierosów tradycyjnych, natomiast jej nadużycie niszczy zęby, skórę, grozi chorobami układu krążenia, miażdżycą oraz zawałem. Podczas dostawania się nikotyny do organizmu wytwarza się adrenalina, która powoduje zanik bólu i głodu.

Korzyści płynące z użytkowania e-papierosa z liquidem beznikotynowym

Stopniowe zmniejszanie ilości nikotyny w płynie jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób walczących z nałogiem, a same e-liquidy bez nikotyny mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby dotychczas niepalące. E – papierosy bez nikotyny nie uzależniają użytkownika oraz nie wpływają negatywnie na jego zdrowie. Ponadto, takie papierosy nie zanieczyszczają powietrza i nie wpływają negatywnie na osoby znajdujące się w otoczeniu osoby palącej. Możemy cieszyć się więc bogatym wachlarzem smaków słodkich, owocowych, czy kwaśnych bez ryzyka uzależnienia i pojawienia się groźnych dla zdrowia chorób.