dywany czarno-białe

Czerń i biel to nieśmiertelny duet kolorów, który doskonale sprawdza się praktycznie wszędzie, w tym również we wnętrzarstwie. Jednym ze świadectw ponadczasowości tego połączenia są dywany czarno-białe. Sprawdź, jak wybrać dywan czarno-biały do domu, aby idealnie wpisał się w wystrój wnętrza. Przekonaj się, czy lepiej postawić na dywan czarno-biały, czy jednak warto zdecydować się na kolorowy dywan.

Z czym zestawić dywany czarno-białe?

Czarno-biały dywan to element wyposażenia wnętrza, który może sprawdzić się w bardzo wielu różnych estetykach wnętrzarskich. Naturalnym wyborem dywany czarno-białe okażą się oczywiście w aranżacjach nowoczesnych, w których minimalistyczne, ale eleganckie i luksusowe meble utrzymane są właśnie w tych kolorach. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się czarno-białe dywany we wzory geometryczne lub nowoczesne, pełne detali desenie.

W bardziej klasycznych wnętrzach możesz położyć na podłodze dywan czarno-biały w motywy kwiatowe czy orientalne ornamenty. Możesz wykorzystać je też w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu boho. Z kolei w chłodnych i minimalistycznych wnętrzach skandynawskich sprawdzą się czarno-białe dywany w schematyczne motywy kwiatowe i zwierzęce, a także dywany z frędzlami.

Dywany czarno-białe – jaki kształt sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu?

Jaki kształt powinien mieć Twój dywan czarno-biały? Wszystko zależy oczywiście od kształtu i wymiarów pomieszczenia. Za pomocą okrągłych dywanów możesz tworzyć wyspy, jednak należy z tym uważać, ponieważ optycznie zmniejszają one pomieszczenie, dlatego można pozwolić sobie na to w większych salonach.

Zobacz też: Dywan naturalny – czy warto go kupić i jak go czyścić?

Podłużne dywany czarno-białe to rozwiązanie odpowiednie do przedpokojów i korytarzy. Najbardziej naturalnym wyborem wydają się zatem dywany prostokątne, odpowiednie pod stół do jadalni, pod łóżko sypialni czy pod kanapę i ławę w salonie.

Dywany czarno-białe czy dywany kolorowe?

Dywany czarno-białe sprawdzą się w zasadzie w każdym stylu aranżacji wnętrza, podobnie jak dywany kolorowe. Jednak w przypadku tych drugich należy mieć na uwadze kolorystykę i odcienie charakterystyczne dla danej estetyki. Poza tym kieruj się własnym gustem i swoimi preferencjami. Dywany kolorowe mogą uchodzić za łatwiejsze w utrzymaniu czystości, jednakże czarno-białe dywany, które są regularnie czyszczone i odkurzane, także przez długi czas mogą imponować fantastycznym wyglądem.

Gdzie znaleźć dywany czarno-białe i dywany wielokolorowe najwyższej jakości?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dywan czarno-biały czy kolorowy dywan, warto postawić na jakość, wykonanie z najwyższej klasy materiałów i perfekcyjne tkanie. Właśnie takie dywany znajdziesz w ofercie sklepu Carpets & More.