imprezy firmowej

Organizacja imprezy firmowej to skomplikowane zadanie, wymagające umiejętnego połączenia wielu elementów. Bardzo ważne są atrakcje, które wprawią zaproszonych gości w doskonały nastrój. Tylko umiejętne dopasowanie atrakcji do imprezy, pozwoli zrealizować określone cele. Jak zatem dobierać atrakcje pod konkretnego rodzaju imprezę firmową? Jakie przesłanki będą miały znaczenie, aby trafnie wskazać najciekawsze, popularne atrakcje, które zainteresują osoby zaproszone na spotkanie?

Czym podyktowany jest wybór atrakcji na imprezy firmowe?

Nie zagłębiając się w tematy związane z organizacją imprez firmowych, może się wydawać, że zapewnienie atrakcji dla uczestników jest banalnie proste. Wystarczy skontaktować się z odpowiednimi firmami, złożyć zamówienie i w zasadzie to koniec. Takie myślenie, podejście do tematu, to prosta droga do katastrofy. Żeby atrakcje, jako jeden z elementów udanej imprezy, spełniły swoją rolę, należy brać pod uwagę liczne przesłanki. Oto one.

Rodzaj imprezy

To jakiego rodzaju będzie impreza, determinuje wybór odpowiednich atrakcji. Co innego będzie adekwatne dla rozrywki gości zaproszonych na event, a czym innym zainteresuje się uczestników imprezy integracyjnej. Jeżeli planowany jest piknik rodziny, oczywiście należy przygotować atrakcje, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. W czasie imprez świątecznych, czy karnawałowych, wszelkie atrakcje dla uczestników powinny nawiązywać do tematu spotkania.

Ilość zaproszonych gości

Bardzo ważnym elementem jest umiejętne dopasowanie atrakcji do ilości zaproszonych na imprezę osób. Muszą to być atrakcje, które pozwolą wszystkim zainteresowanym skorzystać np. z danego urządzenia. Jeżeli organizowana jest impreza firmowa dla dużej ilości osób, często wybiera się atrakcje typu występ gwiazdy muzycznej, czy kabaretowej. Dzięki temu środki przeznaczone na ten element imprezy są spożytkowane w odpowiedni sposób, gdyż każdy z przybyłych skorzysta z zaproponowanych rozwiązań.

Miejsce, gdzie odbywa się impreza firmowa

Kolejnym aspektem związanym z prawidłowym doborem atrakcji w ramach imprez firmowych, jest miejsce, gdzie wszystko zostanie zorganizowane. Inne możliwości daje niewielka sala, np. w restauracji, a zupełnie czegoś innego można oczekiwać po imprezie w plenerze, gdzie do zagospodarowania jest ogromna przestrzeń. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że miejsce spotkania może gwarantować ciekawe warunki naturalne (np. ukształtowanie terenu), dzięki czemu inspiracje dotyczące potencjalnych atrakcji nasuwają się same.

Kiedy będzie organizowana impreza firmowa?

Duży wpływ na wybór atrakcji bez wątpienia ma czas, kiedy będzie organizowana impreza firmowa. Jest to ściśle powiązane z tym, w jakim miejscu odbędzie się spotkanie pracowników. W okresie wiosennym, letnim można śmiało korzystać z atrakcji na świeżym powietrzu. Mowa tutaj o najróżniejszych aktywnych formach spędzania czasu, takich jak np. spływ kajakowy, impreza w plenerze, piknik firmowy. Inaczej sytuacja wygląda w okresie jesiennym i zimowym, gdy zawężają się możliwości związane z organizacją imprez. Większość z nich odbywa się pod dachem, dlatego też wybór atrakcji jest stricte z tym związany.

Planowany budżet imprezy

Budżet imprezy firmowej zawiera w sobie wiele istotnych elementów, gdzie jednym z nich bez wątpienia jest zaaranżowanie odpowiednich atrakcji. Im wyższy budżet, tym otwierają się większe możliwości, istnieje szansa na zorganizowanie wielu atrakcji. Jednak trzeba i pamiętać, że nawet przy skromnych budżetach, można przygotować naprawdę interesujące atrakcje na imprezy firmowe. W takiej sytuacji niezwykle istotne jest kreatywne podejście do planowania, wymyślania planu imprezy.

Atrakcje dopasowane do uczestników

Zawsze, niezależnie od rodzaju organizowanej imprezy firmowej, trzeba brać pod uwagę grupę docelową. Inne atrakcje będą proponowane z tytułu imprezy karnawałowej, co innego oczekują pracownicy zaproszeni na imprezę integracyjną. Tak samo trzeba umiejętnie dopasować trakcje np. na piknik rodzinny, gdzie nie może zabraknąć rozrywki zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Pracodawca i firma organizująca imprezy firmowe musi oczywiście brać pod uwagę, jaka jest struktura zatrudnienia w firmie. Czy mowa o stricte młodym zespole, a może w danej firmie większość pracowników stanowią mężczyźni? To wszystko ma ogromne znaczenie podczas wyboru określony atrakcji.

Dostępność do atrakcji, które można wykorzystać w trakcie imprezy firmowej

Jeżeli oczekujemy standardowych atrakcji na imprezy firmowe, to zazwyczaj nie powinno być problemów z ich wynajęciem. Kłopot zaczyna się w sytuacji, kiedy mowa o czymś wyjątkowym, oryginalnym. Chcąc np. zorganizować występ gwiazdy muzycznej, należy o tym pomyśleć wiele miesięcy przed planowanym spotkaniem. Standardowo, jeżeli mowa o ciekawych atrakcjach, które będą jednym z elementów imprez firmowych, nie powinno czekać się z wszystkim na ostatnią chwilę.

Logistyka i zaplecze technologiczne

Planując przygotowanie najróżniejszych atrakcji w ramach imprez firmowych, koniecznie należy mieć pewność, że ich udostępnienie będzie możliwe. Trzeba pamiętać, że nie wszędzie istnieje szansa zamontowania określonych urządzeń. Może się również okazać, że przykładowo nie do każdego miejsca można dostarczyć sprzęt, urządzenia, które są związane z atrakcjami na imprezę firmową.

Ile atrakcji zaproponować w trakcie imprezy firmowej?

Impreza firmowa z pompą, a może skromnie, ale i niezwykle kreatywnie, oryginalnie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na wyżej zadane pytanie. Pozornie wydaje się, że im więcej atrakcji, tym lepiej dla powodzenia organizowanego spotkania pracowników. Jednak nie jest to do końca prawidłowe myślenie. Warto mieć na uwadze wszystkie powyższe wnioski, które jednoznacznie wskazują, że tak naprawdę w doborze atrakcji na imprezę firmową ważnych jest wiele aspektów. Nie wzięcie ich pod uwagę może doprowadzić do tego, że spotkanie pracowników, kontrahentów zakończy się porażką.