wynajem koparek

Na liście największych globalnych producentów ciężkiego sprzętu znajdują się przedsiębiorstwa z różnych części świata. Nie brakuje wśród nich azjatyckich firm. Jedną z tych, która w ostatnim czasie dołączyła do światowej czołówki, jest południowokoreański konglomerat Doosan. Zapoznaj się z jego krótką historią i dowiedz się, jakie maszyny budowlane i drogowe znajdziesz w jego katalogu.

Od sprzedaży bielizny do zajmowania się… właściwie wszystkim

Historia przedsiębiorstwa Doosan rozpoczęła się w 1896 roku w Baeogai, obecnie leżącym w granicach Seulu, stolicy Korei Południowej. Początkowo firma działała w branży handlowej – jej założyciel, Park Seung-jik, prowadził… sklep z bielizną. W 1925 roku działalność przekształciła się w pierwszy w kraju konglomerat i przyjęła dzisiejszą nazwę. W kolejnych latach Doosan stale powiększał się o nowe spółki, rozszerzając swój profil działalności i stając się jednym z czeboli – typowych dla Korei Południowej konglomeratów znajdujących się w rodzinnych rękach. Dziś trudno znaleźć dział gospodarki, w którym Doosan nie próbuje swoich sił: firma działa w branży budowlanej, energetycznej, maszyn budowlanych, a nawet finansowej i medialnej.

Maszyny budowlane Doosan

Produkcja maszyn budowlanych jest jedną z kluczowych gałęzi działalności Doosan. Główną grupą produktów są koparki. Pierwsza seria tych maszyn, Solar, pojawiła się na rynku w latach 80. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje koparki gąsienicowe o masie roboczej w zakresie 14-80 t i pojemności łyżki od 0,24 do 5,24 m3, jak również koparki kołowe o masie operacyjnej w zakresie 14-25 t i pojemności łyżki od 0,24 do 1,49 m3, w tym fabrycznie wyposażone w chwytaki, przeznaczone do użytku na wysypiskach śmieci, przy pracach wyburzeniowych oraz w przemyśle drzewnym i leśnym. Ponadto Doosan produkuje minikoparki o masie operacyjnej w zakresie 1-8,5 t. W zależności od modelu koparki i minikoparki Doosan napędzane są przez silniki konstrukcji własnej oraz marek Scania, Perkins i Yanmar.

Kolejną grupę produktów w katalogu Doosan stanowią ładowarki kołowe przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Firma oferuje ładowarki o masie roboczej w zakresie 11,5-34,5 t i pojemności łyżki od 1,9 do 6,4 m3. Część modeli spełnia normę emisji spalin Stage V, co oznacza, że zawartość cząstek stałych w silnikach maszyn jest zredukowana aż o 40%. Katalog maszyn budowlanych Doosan uzupełniają wozidła przegubowe wyróżniające się długą żywotnością, łatwością obsługi i konserwacji, a także oszczędnym zużyciem paliwa.

Jeśli planujesz zakup maszyn Doosan dla swojego przedsiębiorstwa, ale nie jesteś pewien ich jakości, zdecyduj się na ich wynajem. Możesz to zrobić w firmie Bellator z Rudy Śląskiej, która posiada szeroki wybór maszyn budowlanych i drogowych. Korzystając z jej usług, możesz zdecydować się na wynajem maszyny na dowolny okres, traktując go jako test. Oferta Bellator obejmuje wynajem koparek Doosan, zarówno kołowych, jak i gąsienicowych, oraz wynajem ładowarek kołowych tego południowokoreańskiego producenta. Po zakończeniu okresu wypożyczenia istnieje możliwość wykupu maszyny na preferencyjnych warunkach. Jeśli poszukujesz maszyny Doosan o określonej charakterystyce, firma Bellator może zająć się jej sprowadzeniem.