Dobrze urządzony garaż może służyć nie tylko przechowywaniu samochodu. Jest to miejsce, które bardzo często musi także spełniać rolę domowego składziku. Jednak aby znalazło się w nim miejsce na różnego rodzaju rzeczy takie jak stare książki, zabawki, rowery czy sprzęt ogrodowy należy go odpowiednio wyposażyć.

Bardzo ważne jest by w garażu każdy przedmiot miał swoje miejsce. W przeciwnym wypadku bardzo szybko zapanuje w nim bałagan.

Regały w garażu

Najprostszym sposobem na powiększenie przestrzeni magazynowej jest zamontowanie regałów metalowych. Można na nich składować najróżniejsze przedmioty takie jak na przykład pudełka, książki czy narzędzia. Najlepiej wybrać specjalne regały garażowe które mogą utrzymać ciężar nawet kilkudziesięciu kilogramów. Na regałach nie warto oszczędzać, dlatego lepiej wybrać takie, na których można ustawić bardzo ciężkie przedmioty. W garażach zaleca się montaż mebli o dopuszczalnym obciążeniu na półkę powyżej 150 kg.

Wybierając w sklepie półki należy też zwrócić uwagę na to czy są one łatwe w montażu. Dzięki temu nie tylko dużo łatwiej jest je zamontować w garażu, ale również gdy zajdzie taka konieczność zdemontować. Należy pamiętać, że pod wpływem dużego obciążania regały mogą się przewrócić. Dlatego ze względów bezpieczeństwa najlepiej jest je przymocować do ściany lub podłoża.

W garażu zazwyczaj nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca, z tego powodu wybierając półki garażowe koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiary. Regały nie mogą zabierać zbyt dużo miejsca by utrudniać parkowania samochodu. W garażu powinno być tyle wolnej przestrzeni by można było swobodnie wsiąść i wysiąść z auta.

Jakie półki do garażu?

Jeśli w garażu nie ma odpowiednio dużo miejsca, należy zamiast regałów zamontować podwieszane półki. W sklepach można zakupić specjalne systemy składające się z szyn oraz wsporników. Szyny mocuje się do ścian garażu a na nich montuje się specjalne wsporniki oraz półki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające w szybki i nieskomplikowany sposób zmienić ilość oraz ustawienie półek.

Rola haków

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem często stosowanym w garażach są haki. Ich dużą zaletą jest to, że można je montować nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Są one głównie wykorzystywane do przechowywania narzędzi oraz sprzętu sportowego. Haki w zależności od potrzeb można montować pojedynczo lub w większych ilościach. Haki są idealnym rozwiązaniem do przechowywania na przykład rowerów.

Zapisz