Kije teleskopowe

Gruntowne sprzątanie domu, biura czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia to wbrew pozorom bardzo trudne zadanie. Szczególnie dużo kłopotów może sprawiać nam dostanie się do miejsc i zakątków położonych wysoko, poza zasięgiem naszych rąk. Wchodzenia na drabinę nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego jedynym wyjściem doczyszczenia takich miejsc jest użycie specjalnego kija teleskopowego. Czym powinien on się odznaczać?

Z czego wytwarzane są kije teleskopowe?

Kije teleskopowe, wykorzystywane między innymi w myciu wysokich okien oraz usuwania kurzu z trudno dostępnych miejsce powinny być produkowane z wytrzymałych i nie podatnych na odkształcanie tworzyw. W dzisiejszych czasach w roli tej występuje przede wszystkim aluminium, które odznacza się wysoką wytrzymałością mechaniczną, stabilnością kształtu, a przy tym lekkością. Aluminiowe kije teleskopowe znajdziemy w bogatej ofercie sklepu internetowego Hurtowniachemiczna.com.

Wytrzymałość mechaniczna i stabilność

To bardzo istotna cecha solidnego kija teleskopowego. Bez niej korzystanie z tego przyrządu może przynosić więcej trudności niż pożytku, szczególnie, kiedy kij rozłożony jest do pełnej długości. Kij teleskopowy, który nie zachowuje swej sztywności po rozłożeniu może się bardzo łatwo wyginać i wpadać w wibracje pod ciężarem zamontowanej na nim szczotki lub innej końcówki. Nie tylko utrudnia to dokładne wykonanie pracy, ale również prowadzi do nadmiernego zmęczenia mięśni.

Dobre zaciski

Kije teleskopowe rozkłada się dzięki specjalnym pierścieniom zaciskowym – po rozsunięciu segmentów do pożądanej długości wystarczy obrócić pierścienie i od tej chwili będą one trzymać segmenty w wybranej pozycji. Zaciski powinny być na tyle solidne, żeby ich użycie nie wymagało bardzo dużo siły i jednocześnie żeby utrzymywały pozycję segmentów. W przeciwnym wypadku kij może sam się składać, co również będzie sporym utrudnieniem w pracy.

Lekkość

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech aluminium jest jego niewielka masa. Dlatego produkowane z niego przybory są bardzo lekki i wygodne w użytkowaniu. Jest to bardzo pożądane podczas wykonywania prac porządkowych na dużych wysokościach.

Długość kija

Kije teleskopowe zbudowane są z dwóch bądź trzech segmentów – to pozwala rozkładać je do łącznej długości od 2 do nawet ponad 4 metrów. Możliwość modyfikowania długości powoduje, że kij staje się bardzo uniwersalnym i wszechstronnym narzędziem. Nie tylko możemy używać go do wykonywania prac w różnych miejscach, ale również możemy łatwo dopasować go do naszych własnych wymogów.