Długopisy firmowe

Nie wiesz, jakie gadżety reklamowe warto kupić? Najpopularniejsze są te, które mają praktyczne zastosowanie i pozwalają na umieszczenie na nich logo firmy. Do tej kategorii zaliczają się długopisy firmowe, które świetnie nadają się na podarunek dla klientów i kontrahentów, a także dla pracowników. Czym warto kierować się przy wyborze długopisów z logo?

Rodzaje długopisów firmowych – co wybrać?

Długopisy firmowe są znakomitym wyborem dla tych firm, którym zależy na wsparciu działań promocyjnych. Jako praktyczny podarunek mogą przydać się w wielu sytuacjach i budować pozytywny wizerunek firmy.

W sprzedaży znajdują się różnorodne rodzaje długopisów firmowych. Na co warto się zdecydować?

– Plastikowe długopisy reklamowe – najtańsze i najpopularniejsze długopisy, które występują w wielu kolorach i wzorach.
– Firmowe długopisy metalowe – dzięki zastosowaniu metalowej obudowy są cięższe, solidniejsze.
– Długopisy z gumką antypoślizgową – wygodne w stosowaniu artykuły piśmiennicze z gumką, która ułatwia pisanie.
– Drewniane długopisy reklamowe – dzięki elementom z naturalnego drewna wpisują się w eko trendy.
– Długopisy firmowe w etui – elegancko wyglądające długopisy umieszczone w etui będą doskonałym podarunkiem od firmy. Wspaniale nadają się na rocznice, wręczane są też jako podziękowania czy prezenty świąteczne.

Znakowanie długopisów – nadruk czy grawer?

Aby długopisy mogły spełniać swoje funkcje reklamowe, powinny być poddane znakowaniu. Proces ten może odbywać się z wykorzystaniem nadruku albo grawerunku.

Na długopisach plastikowych najczęściej wykonuje się nadruki. To tani i skuteczny sposób znakowania, a nowoczesne farby używane do wykonania nadruków na długopisach nie ścierają się, co powoduje, że mogą służyć na lata.

Z kolei grawery na długopisach najczęściej wykonuje się wtedy, gdy artykuły te mają uzyskać elegancki, prestiżowy wymiar. Grawerunki prowadzone są na długopisach metalowych.

Bardzo często grawerowanie wybierane jest też wtedy, gdy długopis ma być podarunkiem na ważną okazję. Wtedy znakowaniu można poddać zestawy piśmiennicze, które oferowane są w stylowych etui. Nadruki lub grawery mogą być wykonane również na etui.

Gdzie kupić długopisy firmowe?

Sprzedażą długopisów firmowych zajmują się firmy produkujące gadżety reklamowe, które mogą zaoferować je swoim klientom w różnorodnych wariantach.

Do złożenia zamówienia potrzebne będzie przekazanie do firmy projektu graficznego, według którego przygotowywane są nadruki i grawery na długopisach. Najczęściej jest to logo firmy, lecz na długopisach można też umieścić inne napisy, grafiki.

Producenci wykonujący gadżety reklamowe dla firm przyjmują zamówienia również przez internet, dzięki czemu można kupić je jeszcze szybciej i wygodniej. Gotowe długopisy z nadrukami lub grawerami będą przekazane do klienta przez firmę kurierską.