Nauka języków obcych wymaga wiele czasu i poświęcenia. Ale w obecnych czasach jest niezwykle ważna. Najpopularniejszym językiem na świecie jest język angielski, jest to również najpopularniejszy język obcy w Polsce. Za pomocą języka angielskiego można porozumieć się praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Języka angielskiego uczą się dziś dzieci od I klasy szkoły podstawowej, uczy się go też coraz więcej przedszkolaków. Język angielski to jeden z łatwiejszych języków do opanowania. Gramatyka angielska jest dość prosta, nie ma odmiany rzeczowników przez przypadki, a czasowniki we wszystkich osobach są praktycznie jednakowe.

Język angielski zna większość mieszkańców innych krajów, dlatego znajomość tego języka umożliwi nam komunikowanie się w czasie wyjazdów zagranicznych. W języku angielskim możemy zapytać o szukaną ulicę, hotel, muzeum, restaurację, dworzec czy lotnisko. Po angielsku zarezerwujemy miejsce w hotelu za granicą, zamówimy jedzenie w zagranicznej restauracji, zrobimy zakupy w innym kraju.

Znajomość angielskiego umożliwia nam nawiązywanie kontaktów, nowych, ciekawych znajomości, przyjaźni i porozumiewanie się z obywatelami innych krajów. Za pośrednictwem Internetu można korespondować z ludźmi na całym świecie. Dzięki znajomości języka angielskiego możemy oglądać filmy w języku angielskim bez lektora i słuchać piosenek w tym języku ze zrozumieniem. Przy dobrej znajomości angielskiego możemy czytać książki, gazety w języku angielskim, przeglądać strony internetowe w tym języku.

Znajomość języka angielskiego daje większe możliwości na rynku pracy. W ofertach pracy coraz częściej jednym z wymagań jest co najmniej podstawowa znajomość angielskiego. Wielu pracodawców w Polsce wymaga dobrej lub bardzo dobrej znajomości angielskiego. Ale przy bardzo dobrej znajomości angielskiego można też znaleźć pracę za granicą lub w zagranicznej firmie mającej przedstawicielstwo w Polsce.

Znajomość języka angielskiego daje też możliwość nauki i studiowania za granicą. Nauka języka rozwija kreatywność, doskonale ćwiczy pamięć i wpływa na elastyczność umysłu.

Nauka angielskiego

Warto więc jak najszybciej zapisać się na kurs językowy. Można też samodzielnie uczyć się języka angielskiego. Pomocne będą wszelkiego rodzaju podręczniki, repetytoria, płyty CD, rozmówki. Efekty przyniesie tylko systematyczna nauka. Do nauki warto zachęcać dzieci. Na rynku dostępne są różnego rodzaju książeczki, gry i zabawy dla dzieci, które po raz pierwszy zetkną się z tym językiem.