Mogłoby się wydawać, że najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy jest kredyt w banku. Najnowsze raporty rynku finansowego pokazują, że jednak jest to myślenie błędne. Instytucją, od której najczęściej są pożyczane pieniądze to głównie parabanki, które oferują pożyczki pozabankowe z elastyczną kwotą spłaty.

„Statystyczny Polak”

Według najnowszych badań osoby, które najczęściej wnioskują o pożyczkę to osoby młode w wieku 30-35 lat, posiadające stałą pracę oraz dochód. Pożyczki pozabankowe idealnie spełniają wszystkie potrzeby tej grupy wiekowej. Pieniądze pożyczane są najczęściej na zakup używanego auta, wycieczkę zagraniczną, wyposażenie mieszkania czy też na niespodziewane większe wydatki.

Szybko i wygodnie

Rynek pożyczek pozabankowych w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zaufaniem niż jak to było jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim ten rodzaj pożyczki jest szybki i wygodny, co dla większości osób ma ogromne znaczenie. Wniosek można złożyć przez Internet w dowolnym momencie. Wystarczy tylko dowód osobisty. Pożyczka na dowód posiada jeszcze jedną mocną stronę, dla osób które wnioskują o pieniądze od parabanku po raz pierwszy, pożyczka jest zupełnie za darmo. I oddajemy dokładnie tyle ile pożyczamy, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów.

Bez zaświadczeń

Ktoś kiedyś powiedział, że jak człowiek chodzi to wychodzi. Większość Polaków stosuję tę zasadę przy wnioskowaniu o kredyt w banku. Sprawdzanie i porównywanie ofert, obliczanie stop procentowych, konsultacje z doradcą finansowym, umawianie spotkań, dostarczanie dokumentów. I kiedy już prawie witamy się z gąską z banku przychodzi odmowa i całą procedurę trzeba zacząć od początku w innym banku. Przy pożyczkach pozabankowych ten proces jest o wiele łatwiejszy. Pożyczka na dowód nie wymaga przedstawienia zaświadczeń na zarobkach. Parabanki wyszły też naprzeciw osobom, które mają już kredyt w banku, są zarejestrowane w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).