Chcesz odciągnąć swoją pociechę od komputera czy smartfona i zaproponować mu rozrywkę, która jednocześnie będzie przyczyniała się do jego prawidłowego rozwoju. Zastanawiasz się, jaka dyscyplina sportu będzie najlepsza dla Twojego dziecka…

Faktycznie ofert jest wiele i mogą przyprawić o ból głowy. W istocie nie wiadomo, na którą z nich się zdecydować. Najważniejsza rzecz: to powinna być decyzja Twojego dziecka. To w końcu ono będzie uczęszczało na zajęcia. Nie ma sensu zmuszać go do robienia czegoś, co nie sprawia mu przyjemności. Zacznie, bowiem traktować to, jako karę, a nie rodzaj rozrywki. Tym bardziej, że oferta zajęć jest naprawdę bogata. Warto zachęcić dziecko, aby samo wybrało sport, jaki chce uprawiać. Może warto zabrać go na pokazowe lekcje? Wówczas prowadzący nie tylko pokaże zajęcia w praktyce, ale objaśni wszelkie panujące zasady.

A co powiesz na karate?

Początkowo celem karate była faktycznie walka. Z czasem jednak zaczęto kłaść nacisk na aspekt samorozwoju, doskonalenia nie tylko ciała, ale przede wszystkim charakteru. To sztuka walki, która korzystnie wpływa nie tylko na ciało, ale również na umysł Twojego dziecka. Podnosi kondycję, koordynację ruchową i wydolność układu krążenia, ale również poprawia samopoczucie i pozwala nabrać pozytywnej energii. Karate to przede wszystkim nauczanie dyscypliny i skupienia oaz budowanie solidnego poczucia własnej wartości, ale także zwiększenie samokontroli.

Zajęcia dla niepełnosprawnych

Czy wiesz, że to karate cieszy się ogromną popularnością wśród osób niepełnosprawnych? To odpowiednia forma sportu zarówno dla osób z pewnymi dysfunkcjami ruchowymi, jak i dla niepełnosprawnych umysłowo. Naukowcy udowodnili, że karate ma również korzystny wpływ na osoby dotknięte autyzmem.

Gdzie wybrać się na zajęcia?

Najlepiej poszukać profesjonalnych szkół, w których zajęcia prowadzą doświadczeni, wykwalifikowani nauczyciele. Jedną z nich jest Szkoła Sztuk Walki dla Dzieci – Młodzi Wojownicy. Program nauczania podzielony jest przeznaczony i podzielony tematycznie dla dzieci i zróżnicowany ze względu na podział na grupy wiekowe. Szkoła wyznaje koncepcję Melody Shumana. Oznacza to, że wymagania względem dzieci są stopniowo rozszerzane. W rezultacie to wciąż stymuluje ich rozwój. Dzięki właśnie zajęciom prowadzonym według tych zasad, dzieci poznają wartość konsekwencji w dążeniu do celu. Wciąż budują i kształtują swój charakter, co z pewnością zaowocuje w przyszłości, w życiu dorosłym.