Drony dość jednoznacznie kojarzą się z wojskowymi manewrami. Te małe roboty, latające nad głowami, nie zwiastowały zazwyczaj niczego dobrego. Jednak czasy się zmieniają, a wraz z nimi technika, która rozwija się w wręcz niewyobrażalnym tempie. Choć jeszcze niedawno samodzielnie działające i wykonujące różne zadania maszyny i roboty widzieliśmy wyłącznie na filmach science fiction, filmowa fikcja staje się powoli, ale sukcesywnie faktem.

Dron – najlepszy przyjaciel człowieka?

Co prawda na ulicach nie widujemy jeszcze robotów chodzących pod rękę z człowiekiem czy wyprowadzających psa, jednak latają one coraz częściej nad głowami. Mowa o dronach – autonomicznych maszynach, które z miesiąca na miesiąc mogą coraz więcej. Drony to latające konstrukcje bezzałogowe, używane dotąd przede wszystkim przez wojsko do patrolowania terenu lub zbierania informacji o nim. Rozwój technologii sprawił jednak, że dziś maszyny takie dostępne są także dla osób cywilnych. Ich niewielkie rozmiary i cena, która pozwala myśleć o zakupie nawet tym osobom, które nie są bogaczami sprawiają, że są one coraz bardziej popularne. Obecnie drony są wykorzystywane najczęściej do filmowania z góry: krajobrazów, uroczystości czy trudno dostępnego terenu. Jakość filmu, jaką gwarantuje dron z kamerą (Wirolot – sklep internetowy – oferuje różne modele) pozwala na stworzenie niebanalnej pamiątki. Urządzenia te są wykorzystywane najczęściej podczas nagrywania ślubów i wesel – taki film kręcony z powietrza gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Gdzie kupić drona?

Drony dostępne są w coraz większej ilości miejsc. W dużych galeriach handlowych powstają specjalne wyspy na pasażach, na których prócz gier i innych elektronicznych zabawek czy gadżetów można zakupić właśnie drona. Coraz częściej można kupić je także w sieci. Decydując się na zakup drona, trzeba jednak pamiętać o tym, że nie można puszczać go wszędzie. Przez uruchomieniem maszyny do lotu należy dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi przestrzeni powietrznej. Naruszając ją narażamy się bowiem nie tylko na zestrzelenie drona przez odpowiednie służby, ale także na srogie kary. Znając jednak zasady użytkowania drona z kamerą, możemy wykorzystać go na różne sposoby, doskonale się przy tym bawiąc. Dron z kamerą Wirolot gotowy jest do użycia – po wypakowaniu go z pudełka, możesz od razu przystąpić do testowania go z całą rodziną. To doskonały pomysł na prezent dla każdego członka rodziny – także dla dziecka.