Piękną, gęstą trawę chcielibyśmy cieszyć się cały rok. W czasie upałów trzeba zadbać o niego w szczególny sposób, aby wciąż zachwycał.

Zielony zakątek to świetna sprawa. Gdy masz ogród to zapewne jedne z najlepszych miejsc, w których możesz wypocząć po ciężkim dniu. Przebywanie wśród zieleni jest niezwykle relaksujące. Chodzi tutaj nie tylko o kwiaty, krzewy, drzewa, ale również o trawę. Czy wiesz, że właśnie latem wymaga ona specjalnej troski? Wydaje się, że naturalne opady i słońce wystarczą, aby był on zawsze zielony.

Zadbaj o odpowiednią ilość wody

Nawet, jeśli występują opady, w słoneczne, upalne dni woda szybko wyparuje. Ważne jest, zatem regularne podlewanie trawnika. Niedobór wody szybko sprawi, że trawa pożółknie, a nawet wyschnie. Podczas upałów należy podlewać obficie, aby woda miała szanse dostać się do niższych warstw gleby. Podlewanie ręczne, zwłaszcza, jeśli masz duży trawnik czy ogród może być naprawdę trudne. W takim przypadku warto zastosować automatyczne systemy nawadniania. Dzięki czemu, bez problemu będziemy mogli podlewać nawet największe połacie. Warto pamiętać, że najlepsza pora na podlewanie trawnika to o świcie albo o zmierzchu. Wówczas słońce nie przygrzewa jeszcze na tyle mocno, aby mogło spalić trawę.

Koszenie trawy

To również ważna sprawa. Bez względu na to, jaka pogoda jest powinniśmy zadbać o to, aby regularnie ją przycinać. Wydawać by się mogło, że podczas upałów trawa rośnie wolniej, więc nie ma potrzeby jej ścinania. Nic bardziej mylnego. Wysokie temperatury na dworze nie zwalniają nas z tego obowiązku. Głównym powodem zalecanego koszenia jest wytworzenie przez trawę nasion i odbudowanie trawy. W ostateczności możesz pomóc trawie przetrwać trudny okres upałów i zasilić trawnik nawozem bogatym w potas. Dzięki zawartości tego pierwiastka, rośliny lepiej utrzymają wodę.

Trawa z rolki

Kiedy jednak Twój trawnik jest naprawdę zniszczony i nie da rady go odbudować, możesz po prostu zainwestować w trawę z rolki. Są to płaty darni z korzeniami trawy. Niektóre firmy, np. producenttrawniki.pl zajmują się nie tylko sprzedażą takiej trawy, ale również jej układaniem. Nie jest to, co prawda skomplikowane, ale teren wymaga odpowiedniego przygotowania przed ułożeniem płatów z trawą. Co ciekawe, taką trawę możesz układać cały rok. Jest ona gotowa właściwie natychmiast po jej ułożeniu, a dzięki korzeniom – przyjmie się w ziemi w ciągu najbliższych dni. To dobry sposób na to, aby cieszyć się piękną trawą od zaraz.