zakup gotowej

Decyzja została podjęta – zakładasz swoją spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. I co teraz? Możesz samodzielnie mierzyć się z wypełnianiem formularzy i wizytami w urzędach lub też kupić gotową spółkę. Na czym to polega?

Czym jest zakup gotowej spółki?

Gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można zakupić bez większych problemów, oszczędzając przy tym masę czasu i nerwów. To spółki czyste, a zatem bez historii kredytowej, zadłużenia, umów. Nikt nigdy nie prowadził za jej pomocą działalności gospodarczej. Spółki przeznaczone na sprzedaż są w pełni legalne i przygotowane do rozpoczęcia działania po ich zakupie.

Na czym polega zakup spółki?

Aby kupić spółkę, musisz wybrać firmę, która zajmuje się tego typu usługami – na przykład https://mylegalstore.com/pl/. Najczęściej możliwy jest wybór jednego z pakietów usług, wśród których znajduje się nie tylko sama spółka, ale również założenie rachunku bankowego, sporządzenie umowy wraz z notariuszem czy też dodatkowe zabezpieczenie dla wspólników spółki. Przed samym zakupem konieczne jest zatem wybranie interesującego Cię pakietu. Możesz także skontaktować się z firmą i poprosić o pomoc w wyborze – doradcy bez problemu wyjaśnią Ci różnice i umożliwią dokonanie najlepszego dla Ciebie wyboru. Następnie musisz uzupełnić podstawowe dane i zarezerwować spółkę, która Cię interesuje. Firmy posiadają listy gotowych spółek – Twoim zadaniem jest wybranie tej, która jest najbliższa profilowi Twojej działalności. Kolejnym krokiem jest wypełnienie odpowiednich formularzy oraz podpisanie umowy sprzedaży. To już wszystko – po niedługim czasie otrzymasz potwierdzenie o wpisaniu do KRS. Teraz spółka należy do Ciebie i wspólników. Możesz rozpocząć swoją działalność bez obaw, że nie udało Ci się dopełnić jakichś formalności.

Zakup gotowej spółki to tylko formalność. Zajmuje ona jeden dzień – następnie musisz odczekać dzień lub dwa, by otrzymać informacje o wpisie do KRS-u. To szybka i bezproblemowa transakcja, która usatysfakcjonuje każdego przyszłego przedsiębiorcę.