Kids marketing

Kampania marketingowa potrafi wznieść firmę na wyżyny. Żeby to się udało, musi być ona dobrze opracowana. Przekaz zawarty w materiałach reklamowych powinien być dopasowany do docelowego odbiorcy produktów oferowanych przez markę. Badania pokazują, że w wielu tematach warto swój przekaz kierować nie do bezpośrednich odbiorców, a do ich dzieci. W wielu sytuacjach życia codziennego to dzieci mają największy wpływ na decyzje konsumenckie.

Kids marketing jest jednym z kluczowych narzędzi wpływu na decyzje zakupowe klientów – mówi ekspert z firmy Direct ChannelNależy zauważyć, ile zależy do dzieci. Obecnie zyskują one coraz więcej autonomii, a rodzice zaczynają liczyć się z ich zdaniem. Pamiętać trzeba, że najmłodsi to przyszli dorośli, a więc już teraz warto pracować na to, aby do nas kierowali swoje pieniądze w przyszłości.

Co to jest kids marketing?

Kluczowym punktem planowania kampanii marketingowej jest określenie jej odbiorcy. Kim jest, ile ma lat, jakie są jego preferencje zakupowe i codzienne zwyczaje. Dobre agencja marketingowa korzysta z narzędzi wypracowanych przez naukowców. Badania pokazują jasno, że na wiele decyzji zakupowych rodziców mają wpływ ich dzieci. W sprzedaży niektórych produktów efektywniej reklamę kierować do dzieci, chociaż to nie one podejmują ostateczną decyzję o zakupie produktu. Kids marketing zajmuje się właśnie tworzeniem reklamy dla dzieci, przy czym nie musi oferować typowo dziecięcych produktów. Niekiedy wystarczy, że marka wykaże się pomysłem i zaopatrzy się w gadżety reklamowe atrakcyjne dla dzieci. Jeśli podarujesz klientowi prezent dla dziecka, zyskasz jego przychylność. Ciekawym rozwiązaniem mogą być kolorowe piny, specjalnie zaprojektowane gry lub zabawki.

Skuteczność reklam dla dzieci

Dzieci nigdy wcześniej nie miały takiej siły oddziaływania jak obecnie. Wiele marek we współpracy z agencjami marketingowymi przekuwa tę sytuację w lepsze wyniki finansowe. Siłą kids marketingu jest dobre badanie rynku i określenie obecnych preferencji u najmłodszych. Współcześnie już bardzo młode osoby poddawane są wpływowi treści z Internetu, co kształtuje ich postrzeganie świata i potrzeby. Dobra agencja reklamowa na bieżąco śledzi, co się podoba dzieciom w różnym wieku. Tworząc przekaz dla rodzin, należy pamiętać o dostosowaniu treści do poziomu rozwoju dzieci. Warto też odwołać się do potrzeb rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci były bezpiecznie. Wytworzenie bezkompromisowego pragnienia u dziecka oraz wzbudzenie zaufania rodzica gwarantuje sukces sprzedażowy firmy. Poza tym oferta dopasowana do potrzeb całej rodziny ociepla wizerunek.