Pianka PUR

Podczas budowy lub w trakcie renowacji obiektu należy zadbać o odpowiednią izolację termiczną poddasza. Brak optymalnego ocieplenia tego newralgicznego punktu może powodować znaczącą utratę energii cieplnej, a co za tym idzie, znacznie zwiększać koszt rachunków za ogrzewanie. Świadomi inwestorzy, poza tradycyjnymi metodami ociepleń, coraz częściej sięgają po piankę poliuretanową PUR, która cechuje się trwałością, szybkością aplikacji, a przede wszystkim wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Co to jest pianka poliuretanowa?

Pianka PUR to nowoczesny, elastyczny i trwały materiał izolacyjny, który dzięki swojej budowie i porowatej strukturze, wyróżnia się doskonałymi właściwościami ociepleniowymi. Piana jest wytwarzana w specjalnym agregacie z gotowych materiałów budowlanych, które łączą się w trakcie aplikacji. Po aplikacji metodą natryskową przy użyciu odpowiedniego sprzętu materiał zwiększa swoją objętość i szczelnie wypełnia przestrzeń, co gwarantuje skuteczną i precyzyjną izolację cieplną. Rozróżnia się różne rodzaje tego materiału, w tym piankę zamkniętokomórkową, otwartokomórkową, a także płyty z pianki PUR zamkniętokomórkowej. Więcej o izolacji pianką poliuretanową na www.izo-term.com.

Pianka PUR czy wełna?

W porównaniu do wełny mineralnej pianka poliuretanowa obciąża konstrukcję w zdecydowanie mniejszym stopniu, dzięki czemu może zostać z powodzeniem wykorzystana w każdym obiekcie, również w starszym budownictwie. Materiał nie gromadzi wilgoci i z upływem czasu nie traci swojej formy i właściwości izolacyjnych. Pianka dodatkowo ochrania powierzchnię przed działaniem szkodliwych grzybów, pleśni i bakterii, a nawet gryzoni. Po zastygnięciu jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i nie wydziela pyłów i innych szkodliwych substancji.

Koszt wykonania izolacji natryskowej pianką PUR

Koszt wykonania izolacji natryskowej w dużej mierze zależy od rodzaju i rozmiaru ocieplanej powierzchni, a także od ilości wykorzystanego materiału. Początkowy wydatek jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku innych metod ociepleniowych, jednak z czasem inwestycja zwraca się dzięki znacznemu obniżeniu rachunków za ocieplanie obiektu. Nakład pracy i czasu wymagany przy izolacji natryskowej jest również dużo niższy w porównaniu z izolacją wykorzystującą wełnę mineralną. Aby zagwarantować optymalne pokrycie powierzchni i trwałość izolacji na lata, wykonanie izolacji pianką PUR należy zlecić fachowcom, którzy dysponują doświadczeniem i odpowiednim, specjalistycznym sprzętem.