Dostałeś w spadku po babci dom. Załatwiłeś wszystkie niezbędne formalności. Teraz w świetle prawa jesteś jego właścicielem, ale… czeka Cię jeszcze remont.

Stary dom wymaga nie tylko odświeżenia, ale często gruntownego remontu. Nierzadko należy powymieniać instalacje, które są już stare i nie działają bądź też powodują zwarcia czy inne problemy techniczne. W tym przypadku ważna jednak jest cierpliwość, rozsądek i szczegółowy plan działania. Bez tego nietrudno się pogubić.

Sprawdź elektrykę

Zorientuj się czy w Twoim domu znajduje się odpowiednia ilość punktów elektrycznych. To najlepszy czas na to, aby je poprzerabiać w sytuacji, gdy jest ich za mało, znajdują się w złych miejscach czy też instalacja wymaga wymiany.

 

Ogrzewanie najważniejsze

Bez tego ani rusz, zwłaszcza zimą. Dlatego też wszystkiego dopilnuj. Sprawdź, czy przyłącza hydrauliczne znajdują się w odpowiednich miejscach. Koniecznie zorientuj się, w jakim stanie są grzejniki. Być może również i one będą wymagały zmiany na nowe. W takim przypadku warto poszukać firmy, zajmującej się sprzedażą grzejników Purmo, np. Arigo. Warto również pomyśleć o zamontowaniu termostatów, co w przyszłości pozwoli nam na swobodne operowanie grzejnikami. Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie grzejników w łazienkach. W szerokiej gamie sklepu znajdują się również te dekoracyjne.

 

Zadbaj o piękny wystrój

Po zakończeniu prac technicznych, czas na zajęcie się wykończeniem i kwestią estetyczną Twojego domu. Czas na ściany. Jeśli jest taka potrzeba, połóż gładź bądź tynk. Na podłodze panele, parkiet bądź też płytki ( w zależności od rodzaju pomieszczenia i preferencji). Kolejnym etapem jest malowanie ścian, ewentualne położenie tapet itp. Potem czas na zamontowanie sprzętów. W pierwszej kolejności zajmujemy się urządzeniami sanitarnymi i armaturą w łazience. Następnie pora na mebel kuchenne, zabudowę łazienkową, montaż szaf i drzwi wewnętrznych. Pomyśl o urządzeniu kuchni: podłącz lodówkę, zmywarkę, piekarnik, połóż blaty, zainstaluj płytę kuchenną, zlew i armaturę. Zajmij się montaże sprzętu elektrycznego w całym domu, np. komputer, telewizor itp. Wybierz zasłony, rolety, firanki.