Każdy, kto posiada nieruchomość, ma też obowiązki z nią powiązane. A może wszystkie te sprawy oddać w ręce specjalistów?

Współczesny rynek nieruchomości to ogrom możliwości, ale też liczne zagrożenia. Dla właścicieli mieszkań, budynków czy działek, posiadanie takiej inwestycji to przede wszystkim konieczność dopilnowania różnorodnych spraw administracyjnych, prawnych i technicznych, co wymaga nie tylko czasu i energii, ale też wiedzy, tak by wszystko zostało dopełnione. Te wszystkie zadania może wziąć na siebie zarządca nieruchomości – czym konkretnie zajmie się taka osoba lub firma?

Dla kogo?

Ze względu na ogromną różnorodność rynku nieruchomości w dużych miastach, takich jak Poznań, firmy, których specjalnością jest zarządzanie nieruchomościami zdobywają doświadczenie zarówno w zarządzaniu budynkami biurowymi, lokalami usługowymi przeznaczonymi na wynajem, placówkami oświatowymi czy wspólnotami mieszkaniowymi. Zakres świadczonej usługi zawsze zależy od indywidualnego zapotrzebowania Klienta.

Sprawy administracyjne

Zarządzanie i administrowanie nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej czy kamienicą czynszową na wstępie oznacza sprawdzenie wszystkich informacji formalno-prawnych, a także stanu technicznego nieruchomości. Zarządca poprzez wykwalifikowanych specjalistów kontroluje funkcjonowanie instalacji, infrastrukturę i zabezpieczenia, analizuje stan prawny nieruchomości, a także organizuje księgowość Wspólnoty lub sporządza raporty finansowe dla właścicieli. Potem na bieżąco dba o utrzymanie czystości i ochronę przynależnych terenów, dopilnowuje okresowych przeglądów technicznych, usuwa awarie i planuje budżet.

Kompleksowa pomoc

Poznań to bardzo bogaty rynek usług zarządzania nieruchomościami, a tym samym znaleźć tu można pomoc w praktycznie każdej kwestii dotyczącej posiadanego lokalu, budynku czy działki. Administrowanie nieruchomością to podstawowa usługa, ale specjaliści zapewnić mogą również obsługę prawną, księgową czy techniczną. Przykładowo pomoc dla osób, które chcą wynająć lokal to na początek zadbanie o najważniejsze prace wykończeniowe podwyższające cenę najmu, znalezienie i weryfikacja najemców, czuwanie nad regularnymi wpłatami, a wreszcie rozliczenie najemcy po zakończeniu umowy. Za każdym razem zakres usługi zależy od tego, czego potrzebuje Klient, a doświadczona firma dostosuje się do praktycznie dowolnych oczekiwań.