Deweloperzy przez cały czas realizują nowe inwestycje mieszkaniowe w różnych zakątkach kraju, dlatego też wtedy, gdy planuje się kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, jest w czym przebierać. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie zwlekać zbyt długo z podejmowaniem decyzji, ponieważ niektóre mieszkania znikają tak szybko, jak świeże bułeczki!
Nowe mieszkania są bardzo często wybierane, chociaż w niektórych miastach są one droższe od tych z rynku wtórnego – taka sytuacja nie dotyczy jednak Warszawy, gdzie za używane mieszkania trzeba zapłacić więcej. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrach miast, jak i również na ich obrzeżach. Różnią się metrażem, cenami, a także rozkładami, możliwościami aranżacji, a także dostępną infrastruktur, dlatego każdy zainteresowany może znaleźć coś w sam raz.
Wśród nowych mieszkań, czyli mieszkań z rynku pierwotnego największym zainteresowaniem decydują się przede wszystkim te najmniejsze. Wystarczy tylko rzucić okiem na mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie, które rezerwowane są najprędzej, w związku z tym trzeba szybko podjąć decyzję o tym, czy dane mieszkanie będzie dobre czy też lepiej rozpocząć poszukiwanie innego lokum.
Również duże zainteresowanie niewielkimi mieszkaniami przekłada się na ich wyższe ceny od mieszkań o większym metrażu. W przypadku warszawskiego rynku nieruchomości różnice te dochodzą nawet do około 300-400 złotych.
Z aktualnymi ofertami deweloperów można zapoznać się już teraz przez internet, dlatego nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, aby zobaczyć, co ciekawego czeka w ich katalogach. Można najczęściej zapoznać się z poszczególnymi mieszkaniami, zobaczyć ich rozkłady i sprawdzić koszty. Można również zdecydować się na odwiedzenie biura obsługi klienta dewelopera, aby na miejscu uzyskać kompleksowe informacje i poradę w doborze najlepszej nieruchomości.
Rezerwacja mieszkania u dewelopera związana jest z podpisaniem odpowiedniej umowy rezerwacyjnej, w której deweloper zobowiązuje się do zarezerwowania, czyli czasowego wyłączenia z obecnej oferty mieszkania w zamian za opłatę ponoszoną przez kupującego.