Blachodachówka

Blachodachówka to rozwiązanie, które wyróżnia się wieloma zaletami. Stąd duża liczba inwestorów decyduje się na ten rodzaj pokrycia dachowego. Przed zakupem jednak pojawia się pytanie: jaką blachodachówkę wybrać? Klasyczną? Czy może nowoczesną? W naszym artykule podpowiadamy czym się charakteryzują oba rodzaje i na co warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję o wyborze jednego z nich.

Wybór pokrycia dachowego

Dach to jeden z kluczowych elementów budynku. Aby skutecznie spełniał swoją rolę, musi on zostać starannie dobrany. Na inwestorze spoczywa ogromna odpowiedzialność. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Dachlux w Warszawie, która jest bezpośrednim importerem oraz autoryzowanym przedstawicielem renomowanych producentów pokryć dachowych: Decyzję o rodzaju pokrycia dachowego inwestor musi podejmować niemal na początku drogi, gdyż na etapie projektowania domu. Dokonując wyboru musi on zaś kierować się stopniem wytrzymałości więźby dachowej oraz stopniem nachylenia połaci. Musi także brać pod uwagę fakt, ile dach ma płaszczyzn oraz jaki jest stopień ich skomplikowania. Powierzchnia dachu stanowi znaczną część konstrukcji całego budynku. Stąd wybór rodzaju pokrycia dachowego ma również ogromne znaczenie pod względem estetycznym.

Blachodachówka, niezależnie od jej rodzaju, posiada te same właściwości. W praktyce zatem decydując o wyborze pomiędzy typem klasycznym a nowoczesnym, musimy podjąć decyzję kierując się kryterium wyglądu i estetyki naszego przyszłego dachu.

Blachodachówka w stylu klasycznym

Blachodachówka klasyczna wyróżnia się charakterystycznym, falistym kształtem. Blachodachówki o tym kształcie nazywane są esówkami. Swoim wyglądem przypominają tradycyjne dachówki i cieszą się ogromną popularnością. Prezentują się one bardzo elegancko, szczególnie zaś, kiedy występują w czerwonym wariancie kolorystycznym. Blachodachówki klasyczne korzystnie wyglądają również w odcieniach szarości oraz bordo.

Prócz korzystnego wyglądu blachodachówki w stylu klasycznym wyróżnia także korzystna cena. Jeśli więc jesteś miłośnikiem tradycji, a konstrukcja Twojego przyszłego domu sprzyja rozwiązaniu, jakim jest pokrycie dachowe w postaci blachodachówki, blachodachówka klasyczna będzie idealnym wyborem.

Blachodachówka w stylu nowoczesnym

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych ofert nowoczesnych blachodachówek. Producenci proponują pokrycia dachowe, które przyjmują dizajnerskie kształty, wzory i kolory. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się dla inwestorów, którzy cenią sobie nietuzinkowy wygląd i oryginalne wzornictwo. To również świetna propozycja dla tych, którzy chcą, aby ich dom wyróżniał się indywidualnym charakterem. Spośród wielu oferowanych modeli możemy wybierać blachodachówki mniej lub bardziej eleganckie i smukłe, o różnym stopniu połysku oraz z różną liczbą i rodzajem przetłoczeń. Jeśli zaś chodzi o barwę to w przypadku blachodachówki w stylu nowoczesnym możemy mieć do wyboru nawet kilkadziesiąt opcji kolorystycznych.