lampy semaforowe

Automatyczna brama to aktualnie standard na wielu posesjach. Z bram tego typu korzystają zarówno właściciele posesji prywatnych, jak i zarządcy osiedlowi. Jeśli sami decydujemy się na zakup bramy automatycznej to powinniśmy dokładnie zastanowić się, jaki ma być typ bramy, czy też w jaki sposób chcemy ją użytkować. Czymś oczywistym będzie wobec tego dobór właściwych akcesoriów.

Podstawą jest posiadanie pilota do bramy, natomiast można też zdecydować się na posiadanie wielu dodatkowych akcesoriów. Zawsze warto zaopatrywać się u sprawdzonych producentów. Automatyka do bram to dziedzina szeroko rozwijająca się i właśnie dlatego nie będzie można narzekać na mały wybór. Poza tym, warto też zainwestować w dobrą ekipę montującą. Wtedy można mieć pewność, że brama będzie działała bez zarzutu.

Jakie są akcesoria do bram automatycznych?

Najważniejsze akcesoria do bram automatycznych to piloty, fotokomórki, lampy semaforowe, radia, videofony, domofony, anteny, klawiatury kodowe, centrale sterujące albo płyty indukcyjne przy bramach przemysłowych. Trzeba mieć świadomość, że im bardziej brama jest nowoczesna to tym większy komfort obsługi takiej bramy. Wobec tego, warto zaznajomić się z tym, jakie są zestawy do bramy przesuwnej, garażowej lub skrzydłowej i dopasować najlepszy osprzęt pod posiadane oczekiwania. Zestawy do bram przesuwnych i skrzydłowych zazwyczaj dobiera się jako komplety w pełnej opcji, rozszerzone lub podstawowe. W przypadku bram garażowych trzeba dookreślić, czy mają to być komplety na jeden samochód, czy na dwa pojazdy. Automatyzacja bram zawsze powinna być dopasowana do potrzeb użytkownika. Standardowy zestaw do bram przesuwnych i skrzydłowych oraz garażowych zawiera: siłowniki lewostronne i prawostronne, kondensatory rozruchowe, elementy montażowe, centralę sterującą, obudowę centrali sterującej, fotokomórkę, pilot, kartę radiową oraz uniwersalny klucz do odblokowania napędu. Resztę osprzętu można dobierać w zależności od swoich oczekiwań.

Piloty, czyli nadajniki zdalnego sterowania obsługujące napędy do bram dobierane powinny być poprzez dostosowanie częstotliwości, typu kodowania oraz ilości przycisków. Lampy semaforowe są świetnym rozwiązaniem dla tych osób, którym zależy, aby dać znać innym, że brama jest w ruchu. Poza tym, można też zasygnalizować otwarcie bramy stosując kartę zbliżeniową.

Fotokomórki to kolejne akcesoria, wpływające na to, że podczas korzystania z bramy automatycznej dana osoba czuje się bezpiecznie. Zabezpieczają one przejazd oraz miejsce, w którym znajduje się brama podczas otwarcia.

Jeśli ktoś chce wykorzystać pilota do bramy w garażu to powinien zaopatrzyć się w odbiornik radiowy, dedykowany do konkretnego modelu pilota. Większy zasięg pilota gwarantują też specjalne anteny. Można też zabezpieczyć się w klawiatury kodowe, jeśli nie chcemy otwierać bramy obcym lub niewygodne jest dla nas korzystanie z pilota.

Łatwo można dostrzec, że osprzęt elektroniczny do bram zautomatyzowanych jest wszechstronny. Można zdecydować się na wiele produktów, znacząco podnoszących codzienny komfort użytkowania bramy. Dzięki temu można też czuć się wygodniej na co dzień. Niezależnie od tego, czy będziemy wybierać pakiet podstawowy, czy też może zdecydujemy się na pakiet nieco poszerzony. Bogate oferty producentów zachęcają do tego, by zaopatrywać się w nowoczesne akcesoria do bram automatycznych.

Lampy semaforowe – charakterystyka

Lampy sygnalizacyjne, czyli lampy semaforowe są wykorzystywane jako sygnalizatory świetlne. Zbudowane są z zamkniętych w polakierowanej na czarno aluminiowej obudowie. Coraz częściej pojawiają się też jako diody. Każdy semafor jest konstrukcją lekką, bardzo wytrzymałą i odporną na trudne warunki atmosferyczne. Z semaforów sygnalizacyjnych korzysta się przede wszystkim na osiedlach mieszkaniowych, na parkingach, w centrach handlowych, ale jeśli ktoś sobie zażyczy – to może je też wybrać na prywatną posesję. Wszystkie semafory mają niewielką wagę, co pozwala na montaż w obiektach o delikatnej strukturze. Lampy semaforowe są najlepszym dowodem na to, że akcesoria do bram automatycznych coraz bardziej się rozwijają. Każdy zna swoje potrzeby i wie, czego potrzebuje na posesji. Dlatego warto wyposażyć się w to, z czego na 100% będziemy korzystać. Dzięki temu będziemy zadowoleni z codziennego komfortu używania bramy. Jeśli zaś ktoś nie wie do końca w co powinien się zaopatrzyć to ekspedient na pewno mu pomoże. O poradę można też zapytać monterów. Wtedy nie będzie wątpliwości co do tego, że właściwie dopasowano odpowiedni sprzęt. Dziedzina automatyki bram wyraźnie się poszerza, co oznacza, że każdy znajdzie dla siebie to, czego potrzebuje. Warto więc dokładnie przemyśleć zakup niezbędnych akcesoriów