blachy perforowane

Współczesna architektura zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia pewne rzeczy są niemodne i nikt z nich nie korzysta, a innego ludzie zabijają się, żeby mieć pewien element w swoim domu.

Jedną z takich rzeczy jest blacha perforowana, która wykorzystywana była głównie w magazynach, jednak coraz częściej można zobaczyć ją w domach, a także nowoczesnych biurowcach.

Blacha perforowana

Kojarzona jest ona głównie z magazynami, a także fabrykami. To tam najczęściej można było spotkać blachy perforowane. Projektanci wnętrz starają się wprowadzać coraz nowocześniejsze rozwiązania do domów swoich klientów. Szukają oni nowych rozwiązań i tym sposobem trafili na ten model blachy. Najczęściej stosuje się je w galeriach jako podwieszany sufit, a także mają one bardzo dobre zastosowane w bramach wjazdowych i ogrodzeniach domków mieszkalnych.

Rodzaje blach perforowanych

1. Podział ze względu na grubość

Cieńsze blachy mają zastosowanie głównie pomieszczeniach zamkniętych, gdzie nie jest potrzebna gruba i wytrzymała konstrukcja. Jeśli chodzi o blachy perforowane, które są znacznie grubsze to najczęściej można je spotkać w budowlach, które mają za zadanie zatrzymywać hałas, jak np. przy drogach z dużym natężeniem ruchu.

2. Rodzaje otworów

Perforacja blach pozwala otrzymać różne otwory. Najczęściej spotykane są okrągłe i kwadratowe, jednak dla bardziej wymagających klientów można wykonać otwory pod zamówienie. To klient decyduje o ich ilości i rozmieszczeniu.

3. Materiał, z jakiego wykonane są blachy

Najczęściej blachy perforowane wykonane są ze stali. Jednak spotykane są również wykonania z aluminium, mosiądzu i miedzi. Obojętnie, z czego będą one wykonane, najważniejsze, żeby były żaroodporne, kwasoodporne i nierdzewne.

Podsumowując,blachy perforowane wyszły z magazynów i fabryk. Można je coraz częściej spotkać w biurowcach, a nawet domach mieszkalnych. Projektanci wnętrz wykorzystują je do ogrodzeń, a także podwieszanych sufit. Podział blach może wystąpić ze względu na: grubość, rodzaje otworów i materiał, z jakiego będą wykonane.