Biznes lunch

Tak zwane biznes lunche z pozoru są bardzo miłą formą omawiania spraw służbowych. Powodują one jednak wiele stresu, ponieważ nie każdy wie jak prawidłowo zachować się podczas takich spotkań. Na biznes lunchach obowiązują pewne ważne zasady dotyczące nie tylko tak zwanej etykiety biznesowej ale także savoir vivre przy stole.

Bez opóźnień

Punktualność to najważniejsza zasada, której obowiązkowo należy przestrzegać. Jest to sprawa oczywista, ale nie każdy o niej pamięta. Lepiej pojawić się na miejscu kilka minut za wcześnie niż pozwolić, by klient czy kontrahent zbyt długo na nas czekał.

Dobrze dobrane miejsce

Spotkania biznesowe powinny odbywać się w spokojnych miejscach, które sprzyjają tego typu rozmowom. Biznes lunch w Warszawie możemy zorganizować Naskrajnej.pl. Do dyspozycji będziemy mieli przestronną salę, w której bez problemu zmieści się nawet kilkanaście osób. Lokal wybrany na spotkanie firmowe musi być sprawdzone. Koniecznie też powinniśmy wcześniej zarezerwować miejsce.

Szybkie decyzje

Nie chodzi oczywiście o kwestie czysto biznesowe. Pamiętajmy jednak w jakim celu się tam spotykamy i że biznes lunche nie trwają zazwyczaj dłużej niż dwie godziny. Nie powinniśmy połowy tego czasu przeznaczać na wybór dania. Warto wcześniej zapoznać się z menu i wybrać danie, które… nie sprawi nam problemu podczas jedzenia. Co to oznacza w praktyce? Makarony obficie polane sosem, mogą zabrudzić nam ubranie. Nie będziemy czuli się wtedy zbyt komfortowo i na pewno nie będzie wyglądało to profesjonalnie. Oczywiście w żadnym wypadku nie sięgajmy po alkohol. Stres związany z omawianymi kwestiami może spowodować, ze zareagujemy na niego inaczej niż zazwyczaj i zrobimy rzeczy, które absolutnie nie powinny się wydarzyć.

Najlepsze strony

Podczas biznes lunchu mamy okazję pokazać swoje wszystkie zalety. Zaprezentować się jako osoba w pełni profesjonalna i kulturalna. Ma to ogromne znaczenie dla wielu osób prowadzących własne firmy. Nasze zachowanie w czasie spotkania jest ważne, ale nie zapominajmy także o tym, by zaraz po nim drogą mailową podziękować wszystkim za przybycie i owocne rozmowy.