Baterie trójdrożne

Baterie trójdrożne to idealne rozwiązanie w kuchni, w której ceni się funkcjonalność. Dzięki niej możemy – w zależności od potrzeb – mieć dostęp do wody filtrowanej oraz ciepłej i zimnej wodociągowej. A wszystko za sprawą jednej baterii!

 

Filtrowanie wody stało się standardem. Przefiltrowana woda pozbawiona jest zapachu i smaku chloru. Filtry pozwalają też skutecznie usuwać z niej zanieczyszczenia mechaniczne w postaci drobinek piasku czy rdzy pochodzące z przestarzałych instalacji.

Czy warto filtrować wodę kranową?

Zalet filtrowania wody jest sporo. Przede wszystkim woda po przefiltrowaniu nie ma zapachu ani smaku chloru co pozytywnie wpływa na smak przygotowywanych napojów i potraw.

Filtry generują też spore oszczędności. Ceny wody butelkowanej, mineralnej i źródlanej, wciąż rosną i wynoszą już ok. 2,5 zł za 1,5-litrową butelkę. Przy czteroosobowej rodzinie i uwzględnieniu dziennego zapotrzebowania na wodę koszt wynosi aż kilkaset złotych miesięcznie! To spora kwota, którą można przeznaczyć na inne rzeczy, np. przyjemności.

Filtrowanie wody może też przynieść znaczące korzyści dla zdrowia. O ile bowiem w przypadku wody butelkowanej może jej w domu zabraknąć, o tyle problem ten znika przy filtrowaniu wody. Po szklankę wody możemy sięgać wiele razy dziennie bez obaw, że się skończy, a dzięki temu dbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu. To też duża wygoda i komfort. Decydując się na filtrowanie wody uwalniamy się od dźwigania butelek lub ciężkich zgrzewek wody ze sklepu.

Baterie trójdrożne – sprytny sposób na filtrowanie wody!

Dużą zaletą baterii trójdrożnych jest to, że z filtra możemy korzystać tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. Dzięki temu starcza na dłużej i rzadziej musimy go wymieniać.

Sposób działania baterii jest niezwykle prosty – z jednego kraniku leci – w zależności od ustawienia kurka – wodociągowa woda ciepła, zimna lub filtrowana, przy czym strumienie wody nie mieszają się ze sobą. Wysokiej jakości baterie trójdrożne znajdziesz na stronie dafi.pl

Baterie dostępne są w różnej kolorystyce, m.in. chromowane, a także w modnym w ostatnim czasie, eleganckim kolorze czarnym. Filtr posiada różne warstwy m.in. z węgla aktywnego, żywicy jonowymiennej i włókniny polipropylenowej, dzięki którym woda staje się klarowna, smaczna i gotowa do picia!