W momencie podejmowanej decyzji o pobycie w domu opieki dla naszych bliskich pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy to dobra decyzja? Czy bliskiej nam osobie będzie tam dobrze? Rozważmy wszystkie ,,za” w kwestii prywatnego domu opieki.

Dlaczego decydujemy się na dom opieki dla naszych bliskich? Przede wszystkim dlatego, że wiemy, iż w prywatnym domu seniora wszyscy podopieczni mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, która jest jedną z pierwszorzędnych potrzeb każdej osoby starszej. Nie jesteśmy w stanie sami zapewnić takiej samej pomocy medycznej w naszych domach, jaką seniorzy otrzymują podczas pobytu w prywatnym domu opieki. Sztab najlepszych lekarzy i wykwalifikowanych opiekunów służą swoją wiedzą i pomocą o każdej porze dnia i nocy.

Kolejnym argumentem ,,za” będą dobre warunki mieszkaniowe, które prywatny dom opieki zapewnia każdemu podopiecznemu. Dobrym przykładem będzie Dom Opieki Wigor w Legionowie, dla którego dobre samopoczucie i bezpieczeństwo każdego podopiecznego jest priorytetem.

Każdy podopieczny wymaga innej opieki, indywidualnie dostosowanego planu leczenia i diety. Czy jesteśmy w stanie o to wszystko sami zadbać w domu, jednocześnie pracując? Oczywiście, że nie. W dzisiejszych czasach każdy z nas narzeka na brak czasu. Osoba starsza wymaga naszej opieki, poświęcenia – niestety nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać tym wymaganiom. Decyzja o pobycie w domu opieki jest poważną i dorosłą decyzją, którą podejmuje każdy kto zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji oraz potrzeb seniora.

Prywatny dom opieki dba o to, by seniorzy mile spędzali czas. W tym celu organizowane są wszelkiego rodzaju spotkania integracyjne czy spotkania z psychologiem. Wszystko po to, by każdy podopieczny czuł się jak w domu.

Kolejną zaletą jest możliwość odwiedzin i spędzenia czasu z osobą, która przebywa w domu opieki. Odwiedzenie bliskiej nam osoby przebywającej w domu spokojnej starości nie stanowi problemu.

Argumentów ,,za” domem spokojnej starości jest dużo więcej. Dzisiaj domy opieki zapewniają wszystko to, czego każdy senior potrzebuje.

Artykuł przygotowany został przed Dom Opieki Wigor w Legionowie – opieka na najwyższym poziomie.