kwas hialuronowy

Podkreślenie naturalnego piękna a także jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu to podstawowe cele aktualnej medycyny estetycznej.

Obecnie w modzie króluje naturalny wizerunek, nie zdradzający ingerencji chirurgów plastycznych. Aby ten efekt osiągnąć coraz więcej ludzi sięga po suplementy diety.

Kwas hialuronowy jest związkiem którego podstawowym zadaniem jest wiązanie wody w skórze. Poprzez silne higroskopijne właściwości potrafi wiązać nawet 250 cząsteczek wody. W związku z czym kwas ten pełni niezwykle istotną rolę w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia, nawodnienia, a także napięcia tkanek. Sprawia, że skóra jest jędrna i gładka. To właśnie kwas hialuronowy cieszy się największa popularnością w medycynie estetycznej. Poza wyżej wymienionymi właściwości zwalcza wolne rodniki ,a także chroni skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. U dorosłego człowieka o masie ciała ok. 70 kg znajduje się ok. 16 g kwasu hialuronowego. Największe jego ilości występują w skórze, mniejsze zaś w stawach, chrząstkach, mięśniach i oku.

Działanie kwasu hialuronowego na skórę

– wspomaga rozrost komórek nabłonkowych,
– wypełnia między włókna elastyny i kolagenu przestrzenie, wspierając je,
– wspomaga produkcję włókien kolagenowych oraz czynnika wzrostowego odpowiedzialnego za gojenie ran,
– posiada antyoksydacyjne właściwości chroniące organizm przed wolnymi rodnikami, które powstają w skórze w skutek promieniowania UV bądź zanieczyszczeń środowiska.

Braki kwasu hialuronowego nie wpływa dobroczynnie na kondycję skóry pod względem wizualnym jak i zdrowotnym. Skutki zaś Niedoborów kolagenu można zaobserwować gołym okiem. Świetnym sposobem uzupełnienia braków kwasu hialuronowego jest suplementowanie tabletek z kwasem hialuronowym i kolagenem. Pozwalają on uzupełnić niedobory w organizmie oraz poprawiają wygląd skóry.

Kwas hialuronowy a zmarszczki

Powstawanie zmarszczek jest efektem spadku w orgiazmie kwasu wraz z wiekiem. Tak jak wspomniano powyżej kwas hialuronowy odpowiada bowiem za nawilżenie skóry. Ma dodatkowo wpływ na wytwarzanie białej oraz kolagenu i elastyny. Odpowiadają one za prawidłowe napięcie skóry. Nie można zapominać, że związek ten eliminuje niekorzystne działanie wolnych rodników.