kaszel przy zapaleniu oskrzeli

Jak wyleczyć kaszel przy zapaleniu oskrzeli?

Pierwsze objawy zapalenia oskrzeli mogą przypominać przeziębienie, ale nie można ich lekceważyć. Jest to bowiem niebezpieczna choroba dla dolnych dróg oddechowych. Konieczne jest zażywanie odpowiednich leków i dobry syrop, który złagodzi uciążliwy kaszel. Jaki syrop wybrać?

Pierwszym symptomem, który może wskazywać na zapalenie oskrzeli jest uciążliwy, bardzo męczący kaszel. Początkowo suchy, ale z czasem zaczyna się wykrztuszać również wydzielina. Towarzyszą mu bóle głowy, niewielka gorączka, złe samopoczucie i osłabienie organizmu. Zapalenie oskrzeli może być ostre albo przejść w stan przewlekły. Wbrew pozorom ostre jest mniej groźne, ponieważ szybciej ustępuje, ale nieleczone może się przerodzić w poważniejszą chorobę. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z pomocy lekarza już przy pierwszych objawach. Przepisze odpowiednie i poleci syrop na kaszel. Jednym z często rekomendowanych w takich przypadkach preparatem jest Fenspogal, ponieważ jest to syrop, który łagodzi kaszel towarzyszący właśnie zapaleniu oskrzeli czy płuc.

Ponieważ kaszel w zapaleniu oskrzeli jest raczej suchy, powinniśmy stosować syropy, które zmniejszą jego intensywność i sprawią, że napady będą rzadsze. To ważne, ponieważ dzięki temu organizm będzie mniej osłabiony, a sen stanie się bardziej wydajny. Fenspogal i inne syropy o działaniu leczniczym w przypadku kaszlu suchego przyczynią się do szybszego powrotu zdrowia. Ważne jest jednak wybieranie syropów, których działanie zmniejszy intensywność i częstotliwość napadów kaszlu, a nie ułatwi wykrztuszanie wydzieliny, ponieważ oba efekty wykluczają się nawzajem. Fenspogal ma również działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela, dlatego często jest rekomendowany pacjentom w leczeniu chorób zapalnych dolnych dróg oddechowych.