Szlifierki do betonu

Potrzebujesz pociąć beton? Jeżeli tak to muszą zainteresować Cię wysokiej jakości szlifierki do betonu ponieważ standardowe narzędzia domowe najprawdopodobniej nie dadzą sobie rady, ponieważ beton jest zbyt twardym materiałem.

Zanim jednak zdecyduje się na konkretny model warto wiedzieć na co zwracać uwagę.

Podstawowe parametry
– wielkość stopy – Nie można patrzeć na zasadzie wielkości. Musi być ona dostosowana do wielkości obrabianej powierzchni. Oczywiście czasami można skusić się na większy model, jednak nie powinno się przesadzać w tym temacie.
– moc – Jest to bardzo ważny parametr przy pracy z twardym materiałem jakim z całą pewnością jest beton. Powinna ona wynosić co najmniej 1,4 kW, ale na rynku dostępne są także mocniejsze. W przypadku zastosowań w pełni profesjonalnych dobrze spiszą się szlifierki planetarne, które nie są już sprzętem dla przeciętnego Kowalskiego.
– prędkość obrotowa – Im wyższa prędkość obrotowa tym większe obciążenie dla szlifierki. Szlifierki do betonu powinny charakteryzować się regulacją prędkości obrotowej, ponieważ niektóre rodzaje betonu dadzą się pociąć tylko przy wykorzystaniu wolniejszych obrotów.
– system odsysania pyłu – Jest to wręcz niezbędna rzecz, bez której praca w zasadzie nie jest możliwa. Warto jednak zwrócić na system montażu worka, tak aby nie utrudniał on pracy.
– producent – Nie jest to rzecz, na którą koniecznie trzeba zwracać uwagę, jednak najlepsi producenci jak Bosch, Makita czy też DeWalt z całą pewnością zapewniają produkty najwyższej jakości.

Dodatkowe funkcje
Bardziej zaawansowane szlifierki do betonu charakteryzują się posiadaniem dodatkowych funkcji, które mogą przedłużyć jej życie i ułatwić pracę.
– kontrolka sygnalizująca potrzebę wymiany szczotek – System ten z wyprzedzeniem ostrzega o tym, że szczotki węglowe zbliżają się do kresu swojej działalności.
– zimny start – powoduje, że szlifierka stopniowo rozpędza się do wysokich obrotów. Sprawia to, że silnik ma czas się rozgrzać i nie jest od razu mocno wysilony.
– elektroniczna kontrola prędkości obrotowej – System wykorzystuje dane o oporze jaki stawia cięta powierzchnia i dzięki temu jest w stanie zwiększyć bądź zmniejszyć obroty szlifierki
– odpowiednie uszczelnienie – Szlifierka powinna być szczelna ponieważ w powietrzu zawsze znajduje się pył, który może dostać się do silnika i w łatwy sposób go uszkodzić.