Skąd się wzięły horoskopy?

Czy wiecie, że miliony ludzi na całym świecie każdego dnia czyta swój horoskop ? Ludzie od zawsze zafascynowani byli przyszłością. W dzisiejszych czasach także horoskopy są bardzo popularne i chociaż wielu mówi, że w nie wierzy to jednak czyta je, kontaktuje się z wróżką, z astrologiem. Ważniejsze decyzje życiowe uzależnia od fazy księżyca, od rady tarota.

Astrologia zaczęła się już w starożytnym Babilonie.

Starożytni ludzie zdali sobie sprawę, że słońce jest  niezbędne dla potrzeb człowieka, więc doszli do wniosku, że inne ciała niebieskie także są ważne, więc odpowiednio je nazwali Słońce, Księżyc, planety  i gwiazdy po pomniejszych bóstw.

Ruchy ciał niebieskich uważano, że reprezentują działania bogów. Badając te ruchy starano się  przewidzieć przyszłość. Babilończycy metodą prób i błędów badali ruchy ciał niebieskich i próbowali odnaleźć pomiędzy nimi zależności coś wspólnego co pozwoli udowodnić wpływ gwiazd na ich życie.

Zasady astrologii zostały zapoczątkowane  przez Greków.

Około 2000 lat temu Grecy studiowali ciała niebieskie  i „naukowo” wtedy określono znaki zodiaku. Nazwy greckich i rzymskich bogów zostały przypisane do planet. Więc historycznie astrologia ma swoje korzenie w pogańskim bałwochwalstwie.

Astrologia stara się przewidzieć przyszłość, określić charakter człowieka, daje rady na rozwiązanie  problemów zawodowych, finansowych, biznesowych, także dotyczących innych aspektów zwłaszcza rodziny, małżeństwa np. horoskop miłosny. Dlatego w czasach niespokojnych, gdzie często gości rutyna, są wojny a ludzie zastanawiają się nad sensem życia szukają rozwiązania  swoich problemów w gwiazdach. Sama astrologia, horoskopy są coraz bardziej popularne. W wielu gazetach są prowadzone specjalne kolumny horoskopowe, także radio i telewizja promuje astrologię i horoskopy. Bardzo popularne są również wróżby online. W tym zaganianym świecie pełnym problemów często spotkanie właśnie z astrologiem, wróżką daje nam poczucie, że jesteśmy ważni, że ktoś nas wysłuchał, pokazał koło ratunkowe. Wielu młodych ludzi a także ludzi ważnych dla naszego świata kultury czy biznesu korzysta z porad astrologa, z indywidualnego horoskopu.

Zakładając biznes, budując dom, czy biorąc ślub a nawet decydując się na dziecko  pytamy wcześniej astrologa, sprawdzamy kiedy będzie dla nas przychylny moment, kiedy gwiazdy będą nam sprzyjać nie bez kozery mówimy o niektórych urodzeni w czepku.

Astrologia jest znana w każdej kulturze ludzkości i jest praktykowana do dnia dzisiejszego. Początkowo  modna wśród  polityków, aktorów, bankierów teraz trafia nawet pod strzechy.

Gwiazdy i planety są używane nie tylko do dokładnego przewidywania przyszłości, ale i analizują charakter człowieka dają wskazówki jak pokierować życiem. Astrologiczne przepowiednie są niezwykle precyzyjne.

Autorką artykułu jest Aga Selena