Moda dla puszystych – czy kobieta plus size może być piękna?

Po latach brylowania na wybiegach modelek wyglądających jak szkielety, wreszcie doczekaliśmy się czasów, gdy zdrowe, kobiece kształty zaczęły być znowu promowane. Okrągłe, seksowne panie spoglądają na nas z billboardów i wystaw. Czy jednak moda na plus size jest także obecna w sklepach?

Paradoks plus size

Niestety, pomimo dużej kampanii społecznej dotyczącej promowania innych rozmiarów niż XS, popularne sieciówki nadal szyją ubrania na chude kobiety. To dziwne, ponieważ zarówno w mediach, jak i w teatrze lub w blogosferze coraz więcej jest kobiet, które z dumą pokazują swoje pełniejsze kształty i otwarcie dopraszają się o uwagę. Kobiety plus size także kochają modę! Uwielbiają się stroić, dobierać kolory, fasony, bawić się stylem i zmieniać swój wygląd.

Trudno więc nie być zdziwionym, gdy w galeriach handlowych trudno znaleźć sklepy prezentujące modę dla kobiet okrąglejszych. To paradoks, ponieważ ewidentnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju ubrania.

Ciuchy jak namioty

Owszem, w dużych miastach można spotkać sporo sklepów dla bardziej kształtnych pań. Oferta tego typu „placówek” jest jednak bardzo rozczarowująca. Zwykle na wieszakach wiszą bezkształtne, pozbawione koloru i pomysłu worki. Nic dziwnego, że kobiety stronią od takich sklepów i jest im przykro, gdy wybierają się na zakupy. Przecież przymierzanie takich ciuchów to bardzo niemiłe doświadczenie. Można odnieść wrażenie, że z jednej strony w mediach mówi się dużo o sposobach na ładne wystylizowanie kobiety puszystej, a z drugiej nie ma możliwości wprowadzenia w życie tych zmian. Oczywiście w programach telewizyjnych można zobaczyć ładne projekty ubrań dla kobiet puszystych. Zwykle jednak takich ciuchów nie można znaleźć w mieście.

Mała szansa na poprawę

Na szczęście sytuacja pomału się poprawia. Obraz rynku modowego zmieniają przede wszystkim samodzielne marki niezwiązane z dużymi sieciami. Świetnym przykładem takiego brandu jest Karko. W sklepie internetowym marki można znaleźć sporo pięknych projektów, które powinny spodobać się każdej kobiecie – niezależnie od jej wymiarów. Projektant marki to z pewnością osoba bardzo kreatywna, znająca nie tylko najnowsze trendy, ale także orientująca się w problemach kobiet, które mają kilka nadprogramowych kilogramów.

Sklep oferuje ubrania eleganckie, bardzo estetyczne, podkreślające zalety puszystych kobiet oraz ukrywające to, co nie zawsze nam się podoba.

Poszukujesz odzieży damskiej w dużych rozmiarach? Karko to sklep, który sprosta Twoim wymaganiom.