masaże twarzy

Jakie korzyści dają masaże twarzy?

Najczęściej masaże skupiają się na dokładnym wymasowaniu pleców, ale masażyści mogą wykonać taki relaksujący zabieg również na twarz. Masaż twarzy pomaga na wiele dolegliwości, a przy tym pozytywnie wpływa na urodę. Co dokładnie daje? Z jakich rodzajów masażu twarzy warto skorzystać?

Efekty masażu twarzy

Masaż twarzy powoduje, że zwiększa się przepływ tlenu i krwi w skórze. Skutkuje to rozjaśnieniem cery i jej odmłodzeniem. Stanowi przy tym naturalną, nieinwazyjną alternatywę dla iniekcji botoksu. Może pomóc w zmniejszaniu obrzęków i rozjaśnianiu odcienia skóry, co poprawia wyraźnie jej wygląd.

Dzięki profesjonalnie wykonywanym masażom w gabinetach kosmetycznych można pobudzić skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu zmarszczek, a tym samym opóźnia efekty starzenia się skóry. Niektórzy nazywają masaż twarzy zabiegiem naturalnego liftingu, który łagodzi napięcie i relaksuje.

Rodzaje masaży twarzy

Istnieje co najmniej kilka różnych rodzajów masaży twarzy, w tym drenaż limfatyczny, japoński lifting czy też kosmetyczny masaż twarzy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj – https://estemmi.pl/masaze-twarzy/.

Japoński lifting twarzy nazywany KOBIDO lub Sensej Japan Lifting ma silne działanie liftingujące. Co ciekawe, to jeden z najtrudniejszych do wykonania masaży. Masażysta stosuje kilka rodzajów technik manualnych, w ramach jednego rytuału, które intensywnie oddziałują na głębokie warstwy skóry i mięśnie. Rytuał wywodzi się z Japonii, a składa się z kilku następujących po sobie etapów. Najpierw dochodzi do rozluźnienia napięcia mięśni mimicznych. Później wykonywany jest głęboki masaż relaksujący umysł i ciało, drenaż limfatyczny, lifting, a na koniec akupresura twarzy.

masaże twarzy

Drenaż, czy też masaż limfatyczny twarzy, to z kolei zabieg mający na celu usprawnienie krążenia limfy. Wykonywany jest drenaż mechaniczny lub manualny, z wykorzystaniem rąk masażysty. Okrężne ruchy tych rąk pozwalają na usprawnienie przepływu limfy, co skutkuje oczyszczeniem skóry z zalegających w niej toksyn. Zmniejsza pourazowe obrzęki, zasinienia i krwiaki.

Jeśli pacjent czy pacjentka chcą się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, a jednocześnie ukoić skórę, poprawić jej koloryt i dotlenić ją, powinni wybrać kosmetyczny masaż twarzy. Działa on cuda – uelastycznia i wygładza skórę. Zabieg masażu kosmetycznego twarzy jest pomocny w walce z opuchlizną, a nawet odmładza rysy twarzy.