Mieszkania na sprzedaż

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz inwestować w nieruchomości, czy działasz już na rynku od jakiegoś czasu, upewnienie się, że zawierasz korzystną transakcję kupując dom jest zawsze kluczowe

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz inwestować w nieruchomości, czy działasz już na rynku od jakiegoś czasu, upewnienie się, że zawierasz korzystną transakcję kupując dom jest zawsze kluczowe. Sprawdź, czy znasz podstawowe znaki przepowiadające potencjalne kłopoty z nieruchomością – a jeśli nie, zapamiętaj je i miej w głowie przy okazji oglądania kolejnych domów czy mieszkań na sprzedaż.

1) Nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż od dłuższego czasu

Kiedy nieruchomość nie sprzedaje się przez długie miesiące, zazwyczaj jest ku temu jakiś powód. Na przykład cena może być nieadekwatnie wysoka. Poza tym, że są zbyt drogie, czasami nieruchomości nie sprzedają się z innych powodów – problemów technicznych lub zaniedbań, które wymagają kosztownych napraw i remontów. Niekiedy powód, dla którego nieruchomość nie sprzedaje się, może leżeć w złym położeniu. Wszystkie te przyczyny powodują, że nie jesteś w stanie odzyskać zainwestowanych pieniędzy, próbując wynająć nieruchomość.

2) Sprzedawca nie pozwala Ci skorzystać z ekspertyzy inspektora budowlanego

Jeśli sprzedawca nieruchomości odmówi wynajęcia zewnętrznego inspektorom i rzeczoznawcy w celu sprawdzenia nieruchomości,jest to ogromna flaga ostrzegawcza. Może to oznaczać, że nieruchomość jest w naprawdę złym stanie, a sprzedający chce mieć pewność, że nie dowiesz się o tym, dopóki nie jest za późno.

3) Okolica traci na wartości

Niegdyś pożądane sąsiedztwo może dziś być nieatrakcyjne i wypaść z obiegu, sprawiając, że kupno nieruchomości to prawdziwa strata pieniędzy. Sprawdź podobne nieruchomości w okolicy i zobacz, jak zmieniała się ich wartość w ciągu ostatnich kilku lat – jeśli jest to spadek, prawdopodobnie nie warto inwestować tam w domy.

4) Słaba lokalizacja

Lokalizacja jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy kupnie nieruchomości inwestycyjnych. Może być pozbawiona opcji transportu publicznego (brak połączeń autobusowych lub kolejowych w pobliżu) lub brak niezbędnych udogodnień w okolicy, takich jak szkoła czy inne ważne placówki.

5) Sąsiednie budynki są w złym stanie

Jeśli na przykład mieszkanie, które planujesz kupić, wygląda świetnie, ale reszta bloku jest totalnie zaniedbana, może to być zły znak. Najemcy nie chcą mieszkać na ulicy, która jest zniszczona lub brudna, więc jeśli sąsiednie budynki mają zarastające podwórka czy powybijane okna, może to mieć wpływ na to, jak potencjalni najemcy będą oceniać Twoje jednostki.

6) Cena jest podejrzanie niska

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, że jeśli coś jest zbyt piękne, aby być prawdziwe – prawdopodobnie coś w tym jest. Ukryte problemy, takie jak nieszczelny dach lub grzyb, mogą powodować, że cena nieruchomości jest zaniżona.

7) Budynek wymaga wielu napraw i remontów

Jeśli zainteresujesz się nieruchomością, upewnij się, że nie wymaga ona żadnych większych prac konserwacyjno-remontowych. Elektryka, hydraulika, dach i fundamenty to elementy domu generujące największe koszta przy renowacji.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nieruchomość, w którą inwestujesz jest w świetnym stanie i nie będziesz musiał martwić się żadnymi z powyżej wymienionych kwestii, postaw na nowe budownictwo, świeżo oddane pod klucz domy i mieszkania na sprzedaż. Kórnik pod Poznaniem na przykład jest miejscowością, w której powstało nowoczesne osiedle domków jednorodzinnych, budowanych z uwzględnieniem restrykcyjnych norm technicznych i z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Mieszkania na sprzedaż Kórnik – rzuty, wizualizacje a nawet zdjęcia z placu budowy obejrzysz na stronie internetowej www.kórnik-domy.pl.