powerbank

Każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, że będąc gdzieś z dala od swojego domu nie mógł skorzystać z telefonu lub z odtwarzacza muzycznego z powodu wyczerpania się w nim baterii. Będąc poza domem nie mógł również po prostu podłączyć swojego urządzenia do prądu, tylko musiał poczekać aż wróci do domu. Takiego problemu by nie miał, gdyby w swojej torbie lub w plecaku miał powerbank, czyli przenośny bank energii, za pomocą którego w każdej chwili można podładować swojego smartfona, odtwarzacz mp3 czy tablet. W artykule przedstawiamy zalety powerbanków oraz podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas ich kupna.

Dlaczego warto jest się zaopatrzyć w powerbank? – zalety powerbanków

Powerbanki to niewielkie i stosunkowo lekkie urządzenia, które sprawiają, że w każdej chwili mamy dostęp do dodatkowej energii, dzięki czemu nie ma ryzyka, ze będąc gdzieś z dala od domu nie będziemy mogli skorzystać ze swojego telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, tabletu czy odtwarzacza muzycznego.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego Minido.pl, w którym można kupić m.in. wiele rodzajów akcesoriów GSM oraz akcesoriów dla graczy: Ilość energii, jaką będzie miał w sobie powerbank, zależy oczywiście od tego, kiedy ostatnio go żeśmy ładowali oraz od pojemności posiadanego przez nas urządzenia. W większości przypadków, raz naładowany powerbank spokojnie powinien wystarczyć do kilkukrotnego naładowania dowolnego elektrycznego urządzenia przenośnego. Najbardziej pojemne modele powerbanków mogą pomieścić nawet 10000 mAh. To już jest bardzo dużo.

Kiedy koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w Powerbank?

Posiadanie powerbank jako dodatkowego źródła energii jest polecane w zasadzie każdemu. Nigdy bowiem nie wiemy, kiedy i w jakiej sytuacji może nam się np. rozładować smartfon, bez którego nie będziemy mieli możliwości powiadomienia członków rodziny, gdzie się akurat znajdujemy i kiedy wrócimy do domu oraznie będziemy mogli np. zadzwonić po taksówkę.

Warto jest także pomyśleć o zakupie przenośnego powerbanku, np. jeżeli wybieramy się gdzieś, gdzie istnieje duża szansa na czasową utratę zasięgu. Wtedy nasz telefon komórkowy, poszukując sieci, z pewnością dużo szybciej się rozładuje, więc przenośny bank energii będzie niezbędny, żeby utrzymać kontakt ze światem. Tak może się stać jeżeli np. wybieramy się na długą wyprawę w góry, gdzie jednak często się traci zasięg.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego powerbanka?

W trakcie wyboru odpowiedniego do naszych potrzeb powerbank koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka opisujących go parametrów oraz dołączonych do niego akcesoriów. Najważniejszą rzeczą w przypadku przenośnych banków energii jest oczywiście pojemność urządzenia, czyli parametr mówiący o tym, ile energii elektrycznej będziemy mogli w nim ze sobą nosić. Dokładna pojemność powinna zależeć od celu, w jakim kupujemy takie urządzenie. Jeżeli myślimy o nim tylko po to, żeby raz na jakiś czas podładować z jego pomocą swój telefon komórkowy, to nie musimy kupować bardzo pojemnych banków energii, starczą nam najprostsze urządzenia o małej pojemności w granicach 2500 mAh. Większe wymagania powinniśmy mieć jednak, jeżeli powerbank będzie nam niezbędny do pracy, np. do ładowania używanego w pracy tabletu czy aparatu fotograficznego. Wtedy warto jest pomyśleć nad większymi, mocniejszymi powerbankami o pojemności w okolicach 10000 mAh.

Kupując powerbank koniecznie powinniśmy także sprawdzić liczbę znajdujących się w urządzeniu portów oraz sposób ładowania. Żeby sprawdzić, czy interesujący nas bank energii będzie dla nas odpowiedni, musimy wiedzieć, co zamierzamy ładować przy jego użyciu. Każdy powerbank posiada co najmniej jedno lub dwa porty USB, do których podłącza się wtyczkę, która łączy je z ładowanym urządzeniem. Ważne jest to, ilu tych portów i wtyczek będziemy potrzebowali oraz jakich rodzajów wtyczek. W każdym power banku otrzymujemy złącza micro- i mini-USB. Jeżeli jednak posiadamy np. Iphone’a lub inne przenośne urządzenie od Apple albo innej firmy, która korzysta z alternatywnych rodzajów złącz, jeżeli nie ma ich w zestawie, będziemy musieli dokupić odpowiedni adapter (przejściówkę).