Osoby, które planują budowę własnego domu, z ciekawością przeglądają katalogi z gotowymi projektami. Coraz więcej biur architektonicznych wprowadza do swojej oferty drewniane technologie szkieletowe. Warto zagłębić się w tej tematyce i poznać zalety budynków szkieletowych. Fakt, że wykonane są z drewna nie oznacza, iż są mniej trwałe od murowanych. Wręcz przeciwnie, solidna konstrukcja i dobra impregnacja drewna sprawiają, iż dom szkieletowy jest równie długowieczne, co murowane.

Szybko, solidnie i tanio! To nie slogan reklamowy lecz rzeczywiste walory domów szkieletowych

Osoby, które marzą o własnym domu a nie chcą np. brać wysokiego kredytu, mogą postawić na technikę szkieletową, przygotowaną w nowoczesny, innowacyjny sposób. Wystarczy wybrać parametry przyszłego domu: określić metraż, ilość kondygnacji, pokoi i oczywiście budżet, jakim dysponujemy. Następnym krokiem jest wybór modułu.

Technika szkieletowa najlepiej sprawdza się w przypadku prostych brył, mało skomplikowanych konstrukcji. Wówczas koszty są najniższe. W wersji ekonomicznej najlepiej skorzystać z gotowych projektów. Zamawiamy gotowe elementy a ekipa składa je na uprzednio przygotowanym terenie. To najszybszy i najprostszy scenariusz budowy domu. Co więcej, elementy drewnianej konstrukcji są precyzyjnie oznaczone i sprawna ekipa budowlana złoży je w kilka dni. To ogranicza możliwości popełnienia błędów do minimum.

Dom szkieletowy do rozbudowy przyszłościowe warianty tradycyjnej technologii

Ważnym argumentem za techniką szkieletową jest łatwy sposób rozbudowy. Jeśli powiększy się rodzina, zyskamy większe środki finansowe i zechcemy powiększyć przestrzeń, wówczas w prosty, tani i szybki sposób zmienimy bryłę lub wnętrza. Drewniany szkielet jest niezwykle elastyczny a zmiany w jego obrębie nie generują tak wysokich kosztów, jak w przypadku murowanych ścian, które trzeba skuwać i na nowo wznosić. Dlatego osoby z małym budżetem mogą wybrać prosty dom a po kilku latach tanim kosztem go rozbudować.

Cicho, ciepło, ekonomicznie

Parametry cieplne domów szkieletowych są znacznie lepsze niż tych murowanych. Drewnianego szkieletu nie trzeba dodatkowo ocieplać styropianem. Drewno lepiej zatrzymuje ciepło, nie dopuszczając do zawilgocenia ścian. Taki dom daje dużą oszczędność energii. Można dodatkowo zastosować panele słoneczne na dachu i zapewnić sobie samowystarczalność bez dodatkowego, drogiego ogrzewania. Osoby mieszkające w domach szkieletowych zwracają także uwagę na fakt, że drewno wygłusza hałas i odgłosy z zewnątrz. Dlatego np. mieszkając na osiedlu, w domu drewnianym można mieć więcej intymności.

Zalet domów drewnianych jest wiele. Zapewne osoby, które zdecydowały się na wybór tej technologii, mogłyby zachwalać ją godzinami. W czasach, gdy znaczenie ma ekologia i zdrowe podejście do środowiska, to właśnie domy szkieletowe można uznać za najbardziej optymalne i ekologiczne, bliskie naturze, zużywające mniej energii. Sam proces budowy jest niezwykle ekonomiczny, podobnie jak późniejsze mieszkanie w takim domu.

Wejdź na stronę i dowiedź się, kiedy warto rozważyć postawienie domu w technologii szkieletowej: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-kiedy-warto-rozwazyc-postawienie-domu-w-tej-technologii.