suplementy

Produkcja kontraktowa suplementów diety to coraz popularniejsze rozwiązanie – zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. Ma to związek z możliwością zlecenia zewnętrznej firmie wykonania gotowych produktów. Cały proces opiera się na wykorzystaniu nowoczesnego zaplecza technicznego i doświadczenia wielu specjalistów.

Czym jest produkcja kontraktowa?

Suplementy diety to jedne z najczęściej wybieranych preparatów do produkcji kontaktowej. Polega to na wykonywaniu usług na zlecenie danej firmy. Całym procesem zajmują się zewnętrzni specjaliści, którzy odpowiadają za badanie rynku, analizę, przygotowanie odpowiedniej formuły, a nawet za promocję i stworzonego produktu. W ten sposób otrzymujesz wsparcie ekspertów, a do tego korzystasz z nowoczesnego modelu biznesowego, jakim jest produkcja kontraktowa. Suplementy diety oprócz tego są dokładnie dopasowane do wizji, wymagań i czasu ustalonego przez firmę, która chce wprowadzić te substancje na rynek.

Dlaczego warto wybierać produkcję kontraktową suplementów?

Jednym z najważniejszych atutów produkcji kontraktowej suplementów jest to, że producent jest zobowiązany do przestrzegania zasad ustalonych przez firmę, która będzie je sprzedawać. Oprócz tego każda substancja musi spełniać wymogi prawne i wyróżniać się wysoką jakością. Warto zwrócić uwagę na zaplecze technologiczne, jakie jest wykorzystywane podczas produkcji suplementów. Narzędzia i sprzęty są zgodne z obowiązującymi normami, a do tego umożliwiają wytwarzanie wielu różnych substancji. Tym samym firma nie musi ponosić dodatkowych inwestycji – związanych z zakupem kosztownej hali produkcyjnej.

Zaletą produkcji kontraktowej suplementów jest także wiedza i doświadczenie specjalistów, znajdujących się w zespole producenta.

Na czym polega produkcja kontraktowa suplementów diety?

Produkcja kontraktowa suplementów diety to złożony proces, rozpoczynający się od wstępnej rozmowy. To właśnie wtedy ustalane są potrzeby i oczekiwania drugiej strony. Przedstawiona wizja nowego produktu musi zostać zaopiniowana przez specjalistów. Gdy tylko do tego dojdzie, to można przystąpić do określania składu ilościowego i jakościowego tej substancji. Konieczne jest także ustalenie, jaką formę ma mieć nowy suplement – mogą to być tabletki, kapsułki twarde, proszki czy płynne preparaty typu syropy, zawiesiny, spray czy krople.

Następnym krokiem jest wybór sposobu pakowania, co przede wszystkim jest uzależnione od rodzaju danego suplementów. Wśród najczęściej wybieranych są np. saszetki foliowe, blistry z bezbarwnymi foliami, słoiczki, buteleczki z pompkami, atomizerami lub dwufazowym systemem Bormioli. Konieczne jest też podjęcie decyzji, dotyczącej surowców – muszą spełniać wszystkie normy jakościowe ustalone przez Główną Inspekcję Sanitarną lub Inspekcję Weterynarii.

Dalsza produkcja kontraktowa suplementów opiera się na próbach technologicznych, optymalizacji końcowej ceny danej substancji oraz sporządzeniu specyfikacji. Gdy zostaną już wykonane wszystkie te prace, to można przystąpić do produkcji finalnej wersji suplementu diety oraz do rejestracji produktu.