lasery okulistyczne

Wielu pacjentów kwalifikuje się do laserowej korekcji wzroku ze względu na problemy z widzeniem. Kandydaci to osoby, które nie są świadome możliwości oferowanych przez nowoczesną okulistykę.

Wiedza o odpowiedniej profilaktyce i nowoczesnych metodach korygowania wad wzroku we współczesnym społeczeństwie jest bardzo ograniczona, co powoduje brak regularnych badań u okulisty, niewłaściwe nawyki i ignorowanie pojawiających się i postępujących wad wzroku. W tym miejscu mogą szczególnie okazać się pomocne specjalne lasery okulistyczne.

Korekcja widzenia laserowego jest jednak nadal postrzegana jako operacja niebezpieczna. Trudno wyobrazić sobie okulistę niestosującego nowoczesnych metod, w których stosuje się lasery chirurgiczne do korekcji wzroku. Obecnie stosowane są różne rodzaje laserów w zależności od rodzaju zabiegu i defektu, który chcemy poprawić. Laserowa korekcja wzroku odbywa się w ciągu jednego dnia i nie wymaga pobytu w ośrodku medycznym lub kosztownej rekonwalescencji. Jest wykonywana w ciągu kilku minut, a poprawa widzenia jest widoczna wkrótce po jej zakończeniu. Podczas zabiegu specjalny program komputerowy, dostosowany indywidualnie dla każdego pacjenta, nadzoruje dokładność lasera i wszystko jest nadzorowane przez lekarza. Laserowa procedura trwa zaledwie kilka sekund.

Wykonywana jest ona pod nadzorem doświadczonego specjalisty i jest operacją niskiego ryzyka. Jest to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych metod usuwania wad wzroku, która zapewnia pacjentom lepszy komfort i trwały efekt poprawy widzenia. Brak podstawowej wiedzy o metodach leczenia, w których wykorzystuje się lasery okulistyczne, wywołuje wiele obaw. Zwykle dotyczą bólu i możliwych powikłań. Jednak laserowa korekcja wzroku jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Przed jej wdrożeniem przeprowadzane są szczegółowe diagnozy oczne i wywiad lekarski, na podstawie których weryfikowany jest brak przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Procedurę tę powtarza się również w dniu zabiegu w celu wyeliminowania możliwości wystąpienia działań niepożądanych. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu. Leczenie może powodować tylko krótkotrwały dyskomfort u niektórych pacjentów.