lwia zmarszczka

Zmarszczki mimiczne, do których zaliczana jest m.in. lwia zmarszczka, powstają w wyniku naturalnej pracy mięśni twarzy. Tworzą się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn już po ukończeniu 30. roku życia i zwykle powodują dość duży dyskomfort oraz kompleksy. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się lwiej zmarszczki jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej m.in. z wykorzystaniem toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego.

Gdzie i w jaki sposób powstaje lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka powstaje na czole, a dokładniej pomiędzy brwiami i jest efektem ciągłej pracy mięśni odpowiadających za marszczenie się brwi. Pracujące mięśnie powodują, że na skórze tworzą się początkowo powierzchniowe zmarszczki mimiczne, a następnie głębokie bruzdy, które trudno jest ukryć np. pod warstwą makijażu. Ze względu na stale powtarzane ruchy mięśni twarzy zmarszczki mimiczne pojawiają się dość szybko i mogą dodawać nawet kilku lub kilkunastu lat. Aby ich uniknąć, warto nie tylko zadbać o prawidłową pielęgnację skóry na długo, zanim zaczną pojawiać się na niej zmarszczki, ale także zdecydować się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej i skorzystać ze skutecznych zabiegów odmładzających wygląd skóry.

– „Skóra z czasem zaczyna tracić młodzieńczą jędrność oraz elastyczność i pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Są to początkowo niewielkie zmarszczki mimiczne, które z czasem mogą zacząć się pogłębiać. W celu zatrzymania procesów starzenia się skóry i wygładzenia jej powierzchni można zastosować m.in. zastrzyki z toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego. Pozwalają one odzyskać młody wygląd i pokonać kompleksy” – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Nie da się całkowicie ograniczyć mimiki twarzy, która prowadzi do powstawania lwiej zmarszczki i innych niedoskonałości związanych z utratą gęstości i jędrności skóry oraz z nieuniknionym upływem lat. Ze względu ma niską skuteczność domowych metod usuwania zmarszczek, nie są one polecane w celu ich redukcji, ale mogą wpływać na kondycję skóry i przedłużenie jej atrakcyjnego wyglądu. Kremy, maseczki czy masaże wspomagają utrzymanie zdrowej i młodej skóry, ale w momencie pojawianie się zmarszczek najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej i wykonać jeden z zabiegów odmładzających np. z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. W dobrym gabinecie lekarz doradzi wybór optymalnie dobranej metody m.in. pod względem indywidualnego stanu skóry i głębokości powstałych na niej zmarszczek. Czasami konieczne może być zastosowanie zarówno kwasu hialuronowego, jak i botoksu, dzięki czemu możliwe będzie usunięcie bardzo głębokich zmarszczek. Efekty tych zabiegów są w pełni odwracalne i utrzymują się kilka lub kilkanaście miesięcy, w zależności od tego, jaki preparat zostanie zastosowany.