Dyskopatia

Pamiętasz, ile razy podniosłeś coś zbyt ciężkiego, a w lędźwiach pojawiał się ból? Albo ile razy po pracy czułeś ucisk, który powodował dyskomfort? Nie masz ochoty na codzienne, nudne ćwiczenia? Nic dziwnego, nie jest łatwo wykonywać je systematycznie. Istnieje jednak prostszy i przyjemniejszy sposób! Odpowiedzią jest rozciąganie kręgosłupa przy pomocy butów grawitacyjnych. Co musisz wiedzieć o tej metodzie?

Zakładając buty grawitacyjne, możesz wykonywać zwis swobodny. To właśnie to ćwiczenie pomoże, gdy dopadną Cię dyskopatia szyjna, dyskopatia piersiowa lub dyskopatia lędźwiowa. Rozciąganie uśmierzy ból przy zapaleniu korzonków i rwie kulszowej. Ulga przyjdzie szybko, a zwis wystarczy wykonywać zaledwie dwa razy w tygodniu.

Dyskopatia – buty grawitacyjne w działaniu

Wystarczy zamontować zwykły drążek do podciągania i włożyć buty grawitacyjne, dostępne w sklepie Teeter. Kolejnym krokiem jest podciągnięcie butów na drążek. W inwersji (głową w dół) twój kręgosłup sam zacznie się rozciągać. W ten sposób szybko i efektywnie zadbasz o jego kondycję. Już następnego dnia obudzisz się bez bólu. Co więcej – będziesz pełen energii! Pamiętaj, że nawet kiedy ból ustanie, warto ćwiczyć dwa lub trzy razy w tygodniu.

Dyskopatia dotyczy już ponad 50% ludzi na świecie. Żeby żyć bez bólu, rozciągaj kręgosłup i wzmacniaj mięśnie. Ćwiczenia z butami grawitacyjnymi wyeliminują ryzyko powstania otarć i niepożądanego bólu w okolicy stóp. Specjalna konstrukcja usztywnia kostkę, dba o to, by jej nie nadwyrężać. Ciężar „zwisania” przejmuje hak, który zaczepiony jest o drążek. Tym sposobem chronione są twoje stopy – właśnie przed otarciami i przeciążeniami.

Dzięki zastosowaniu butów grawitacyjnych, możesz w pełni się rozluźnić i doznać w końcu ulgi. Jak wybrać wygodne i trwałe buty? Należy sprawdzić, czy są lekkie, a także – jaką posiadają grubość pianki w wyściółce. Równie ważne są klamry regulacyjne. To one decydują o komforcie, trochę jak w butach narciarskich. Aby nie przeciążyć kolan, należy sprawdzić, czy buty są wspomagane pętlami łydek. W wyspecjalizowanych sklepach możesz zakupić od razu cały zestaw, obejmujący buty i drążek.

Jak w pełni korzystać z butów grawitacyjnych?

Dyskopatia

Kiedy już zainwestujesz w trwały sprzęt, warto go dobrze wykorzystać. Wiadomo już, że ból będzie pojawiał się coraz rzadziej. Jednak każdego dnia stres i pośpiech powodują napięcia i skurcze mięśni. Z zakupionego sprzętu może korzystać cała rodzina. W łatwy sposób zadbacie o szybki i pełnowartościowy relaks.

W bardzo prosty sposób możesz sam ułożyć zestaw ćwiczeń, które odpowiadają na Twoje potrzeby. Pierwszym etapem jest “swobodny zwis”. Jest najmniej inwazyjny i od tego należy zaczynać. Gdy już oswoisz się z pozycją warto dodać:

– kilka odwróconych brzuszków, ze zgięciem do kolan;

– przeprosty, czyli odgięcia tułowia, gdzie spinasz mięśnie grzbietu.

Po pewnym czasie dołącz:

– rozciąganie mięśni pośladkowych – zwis w butach z jednoczesnym trzymaniem drążka rękoma;

– odwrócone przysiady, które wzmocnią mięśnie ud, łydek oraz pośladków.

Może dobre samopoczucie po tych ćwiczeniach zachęci Ciebie i Twoją rodzinę do większej aktywności? Myślisz, że to niemożliwe? Wyobraź sobie, że wzmocnione mięśnie nie będą po każdym treningu bolały, a dodatkowo – trening uwolni dużo energii i przyczyni się do dobrego samopoczucia. To wszystko sprawia, że warto sięgnąć po buty grawitacyjne!