Akcesoria łazienkowe przydatne w każdym domu

Urządzając łazienkę, wdrażamy różne pomysły dekoratorskie, aby uzyskać jak najciekawszy wygląd tego pomieszczenia. Jednak łazienka przede wszystkim powinna być praktyczna, dlatego warto wykorzystać w niej poniższe akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększą funkcjonalność pomieszczenia.

Dywanik podłogowy

W większości łazienek ze względów praktycznych wykorzystywane są posadzki ceramiczne, które są odporne na wilgoć. Jednak, aby wyjście z gorącej kąpieli było bardziej przyjemne, warto postawić koło wanny chodniczek, który nie tylko wchłonie nadmiar wody, ale również będzie zapobiegał ślizganiu się mokrych stóp po powierzchni.

Pudełka do przechowywania

W mniejszych łazienkach znacznie ciężej jest zachować porządek, na małej przestrzeni musimy bowiem pomieścić mnóstwo kosmetyków oraz bibelotów. Aby w pomieszczeniu zapanował ład, warto zaopatrzyć się w zamykane pudełka różnej wielkości, w których schowamy drobne przedmioty.

Dozownik mydła

W sklepach z akcesoriami dla domu można znaleźć różnorodne pojemniki na mydło w płynie. Warto wykorzystać taki dodatek w łazience, odpowiednio dobrany do stylistyki pomieszczenia, będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Jednak przede wszystkim dzięki takiemu produktowi oszczędzimy dużo pieniędzy na mydle, to sprzedawane w workach jest znacznie tańsze, niż płyn w plastikowych, jednorazowych opakowaniach.

Wiszące półki

Nie bójmy się przymocowywać półek w naszej łazience, również jeśli jej ściany kryte są kafelkami. Pozwolą nam one zaoszczędzić sporo miejsca, co jest ważne, szczególnie pod prysznicem. Na półkach można przechowywać kosmetyki, suszarkę do włosów, czy wieszać na nich ręczniki. Jeśli chcesz samodzielnie przymocować półki, na portalu wkreceniwdom.com.pl znajdziesz poradnik opisujący jak zrobić to krok po kroku.

Kosz na śmieci

Urządzając łazienkę, nie zapomnijmy wygospodarować w niej nieco miejsca na kosz na śmieci. Dzięki temu wszelkie waciki czy środki higieniczne szybko zutylizujemy, bez konieczności chodzenia za każdym razem do głównego śmietnika, zlokalizowanego zazwyczaj w kuchni.